Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Zapraszamy na Galę Nagrody im. bp Tadeusza Pieronka IN VERITATE

29 września o godz. 19:00 na krakowskich Sukiennicach odbędzie się Gala Nagrody IN VERITATE, przyznawanej przez Fundację im. bp. Tadeusza Pieronka. W tym roku uhonorowani zostaną Roberta Metsola i ks. Adam Boniecki. Zapraszamy na uroczystość!

Wyróżnienie jest przyznawane od 2019 r. za wybitną postawę i osiągnięcia w łączeniu wartości chrześcijańskich i europejskich. W minionym roku otrzymała ją Hanna Machińska, polska prawniczka i nauczycielka akademicka, oraz Epifaniusz, metropolita kijowski i zwierzchnik Kościoła Prawosławnego Ukrainy.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W tym roku nagroda IN VERITATE wręczona zostanie Robercie Metsoli, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego (laudację wygłosi Andrzej Halicki) i ks. Adamowi Bonieckiemu, redaktorowi seniorowi „Tygodnika Powszechnego” – dla którego laudację wygłosi redaktor naczelny „Więzi”, Zbigniew Nosowski.

Wręczenie nagrody będzie miało miejsce w trakcie konferencji „Konsekwencje wojny – jaka będzie Europa? Jaka będzie Polska?”, organizowanej przez Fundację im. bp. Tadeusza Pieronka.

Więcej informacji o programie konferencji: https://www.fundacjapieronek.eu

Podziel się

1
1
Wiadomość