Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Tomasz Snarski nagrodzony medalem za zaangażowanie we współpracę Gdańska i Wilna

Tomasz Snarski w trakcie gali z okazji 25-lecia współpracy Gdańska i Wilna. Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Miło nam poinformować, że Tomasz Snarski – prawnik, członek Laboratorium „Więzi” i autor wydanej przez nas książki „Kościół katolicki wobec kary śmierci” – został odznaczony medalem Prezydenta Miasta Gdańska podczas gali z okazji 25-lecia współpracy Gdańska i Wilna.

W piątek, 11 sierpnia, rozpoczęła się 20. edycja polsko-litewskiego festiwalu „Wilno w Gdańsku / Vilnius Gdanske”, którego dyrektorem artystycznym jest Tomasz Snarski. Okrągły jubileusz wydarzenia zbiegł się z innymi rocznicami: 25-leciem współpracy partnerskiej między Wilnem i Gdańskiem i 700-leciem powstania Wilna.

Wesprzyj Więź.pl

Z tej okazji Prezydent Gdańska Piotr Borawski wręczył odznaczenia osobom, które w szczególny sposób angażują się na rzecz współpracy między Gdańskiem i Wilnem. Wśród uhonorowanych podczas gali znalazł się nasz przyjaciel Tomasz Snarski.

– Jestem zaszczycony, że Prezydent Miasta Gdańska docenił moje wieloletnie działania na rzecz budowania jak najlepszych partnerskich relacji między Gdańskiem a Wilnem, między Polską a Litwą. Różnorodne organizowane przeze mnie inicjatywy kulturalne, w tym przede wszystkim festiwal „Wilno w Gdańsku”, mają przecież na celu budować wspólnotę i łączyć ludzi – mówił Tomasz Snarski.

– Tym bardziej cieszy mnie, że na medalowej inskrypcji znajduje się hasło: „Ubi concordia, ibi victoria” („Gdzie zgoda, tam zwycięstwo”). Uważam, że to przepiękne, a przede wszystkim ze wszech miar dzisiaj potrzebne przesłanie – dodał laureat.

dr Tomasz Snarski – ur. w 1985 roku w Gdańsku. Adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Autor kilkudziesięciu prac naukowych i publicystycznych. Aktywny działacz na rzecz praw człowieka. Poeta, autor tomików „Przezpatrzenia”, „Werblista”, „Żmuty”. Członek laboratorium „Więzi” i autor wydanej wydawnictwo „Więź” książki „Kościół katolicki wobec kary śmierci”.

Wesprzyj Więź

Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie gdansk.pl

ug.edu.pl, KG

Przeczytaj także: Tomasz Snarski, Gdańska koncepcja praw człowieka

Podziel się

Wiadomość