O znaczeniu otchłani w teologii i psychoterapii rozmawiają w podcaście „Pomiędzy” Sebastian Duda i psychoterapeutka Cveta Dimitrova.
Podcast dostępny także na Soundcloud i popularnych platformach
– W chrześcijańskiej opowieści o otchłani znajduje się szereg niezwykle bolesnych konfrontacji: ze śmiercią, z utratą, opuszczeniem, głęboką niepewnością i lękiem egzystencjalnym – mówi Cveta Dimitrova w podcaście Sebastiana Dudy „Pomiędzy”. – Utraty sensów i narracji, które budowały naszą rzeczywistość, włącznie z chrześcijaństwem, i nas w niej sytuowały, spowodowały, że wiele z tych doświadczeń straciliśmy z pola widzenia, oddaliliśmy je od siebie w sposób głęboko nieuświadomiony – dodaje.
Cveta Dimitrova jest psychoterapeutką i publicystką. Współtworzy ośrodek „Znaczenia. Psychoterapia”. Prowadzi konsultacje, psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par. Wraz z Tomaszem Stawiszyńskim współprowadzi podcast o tematyce psychoterapeutyczno-filozoficznej „Nasze wewnętrzne konflikty” w Radiu TOK FM.
Rozmowa w podcaście „Więzi” dotyczy także roli zaufania w życiu duchowym i psychicznym, wpływu doświadczeń ostatnich pokoleń na naszą zdolność do introspekcji oraz roli relacji w dojrzałym życiu psychicznym.
Podcasty „Więzi” są dostępne bezpłatnie na najpopularniejszych platformach. Ich powstawanie można wesprzeć dobrowolną wpłatą na patronite.pl/wiez.
Przeczytaj także: Katolicyzm po rozpadzie. Guzik, Kita, Terlikowski, Nosowski
BB