Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Zaszczepienie się jest aktem miłości”, namawia Franciszek

Papież Franciszek. Fot. Mazur / catholicnews.org.uk

O zaszczepienie się przeciwko COVID-19 zaapelował papież Franciszek do wszystkich na całym świecie w krótkim wideoprzesłaniu, opublikowanym w środę przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 

– W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na jaśniejszą przyszłość – oświadczył w komunikacie papież Franciszek i przekonywał, że „dzięki Bogu i pracy wielu ludzi mamy dziś szczepionki, które chronią nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy współpracować jedni z drugimi”.

‒ Zaszczepienie się przy użyciu szczepionek dopuszczonych przez właściwe organy jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, aby większość ludzi zaszczepiła się, jest aktem miłości. Miłości do siebie samego, miłości do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich ludzi – zapewnił papież. 

Wesprzyj Więź.pl

Mówiąc o miłości papież zaznaczył, że istnieje także miłość społeczna i polityczna, która jest „zawsze przepełniona małymi gestami osobistej miłości, zdolnymi do przekształcania i ulepszania społeczeństw”.

W środowym apelu papież Franciszek podkreślił, że „zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i zatroszczenia się o siebie nawzajem, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych”. 

– Proszę Boga, aby każdy z nas mógł wnieść swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Niezależnie od tego, jak bardzo byłby on mały, miłość zawsze jest wielka. Przyczyń się tymi drobnymi gestami do lepszej przyszłości – apelował papież.

Wesprzyj Więź

Według oficjalnych danych na całym świecie na COVID-19 (po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2) zachorowało blisko 211 mln osób, ponad 4,4 mln osób zmarło. W Polsce wykryto blisko 2,9 mln przypadków zakażenia, ponad 75 tys. osób zmarło. Do dziś w pełni zaszczepionych jest 18,4 mln Polaków.

KAI, MF

Przeczytaj także: Bp Muskus: Obrażanie ludzi promujących szczepienia przeciwko COVID-19 jest nie do przyjęcia

Podziel się

8
Wiadomość