Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Odbierają telefony od zranionych w Kościele. Dziś po raz setny

Fot. Yanal Tayyem / Unsplash

Dziś w godzinach 19-22 po raz setny psychoterapeuci i psychoterapeutki będą dyżurować przy telefonach Inicjatywy „Zranieni w Kościele”. Do tej pory 13-osobowy zespół odebrał 282 telefony, dyżurując przez 315 godzin.

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Kontakt telefoniczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które same doświadczyły wykorzystywania seksualnego, oraz ich najbliższych. Otwarty jest również na wszystkich, dla których te grzechy ludzi Kościoła stały się przyczyną zgorszenia i utraty zaufania do całej wspólnoty wiary. Inicjatywę tworzą świeccy z Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Laboratorium „Więzi” oraz Fundacji Pomocy Psychologicznej „Pracownia Dialogu”.

Wesprzyj Więź.pl

Od września ub.r. działa w Warszawie grupa wsparcia dla osób zranionych. Prowadzą ją profesjonalne psychoterapeutki związane z „Pracownią Dialogu”.

W najbliższy piątek (pierwszy piątek Wielkiego Postu), w Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w kościele św. Marcina w Warszawie członkowie Inicjatywy „Zranieni w Kościele” wezmą udział w Drodze Krzyżowej. Zacznie się ona po mszy o g. 17:30. Transmisja audio – na piwna.caster.fm.

Wesprzyj Więź

– Przedstawiciele Inicjatywy „Zranieni w Kościele” włączają się w nabożeństwa i modlitwy organizowane tego dnia przez instytucje kościelne. Również za miesiąc, w drugą rocznicę powstania naszej Inicjatywy, zaprosimy mieszkańców Warszawy na specjalną modlitwę za Zranionych – zapowiada Zbigniew Nosowski, rzecznik Inicjatywy i redaktor naczelny „Więzi”.

Telefon 0 800 280 900 przeznaczony jest dla osób dorosłych. Dyżury są pełnione w każdy wtorek w godzinach 19-22. Rozmowy prowadzone są anonimowo, bezpłatnie, cierpliwie i dyskretnie. Więcej informacji o Inicjatywie „Zranieni w Kościele” na stronie zranieni.info.

KAI, JH

Podziel się

1
Wiadomość