Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Jak pielęgnować chorego, jak się z nim komunikować? Warsztaty online Fundacji Hospicyjnej dla opiekunów rodzinnych

Fot. Fundacja Hospicyjna

Pierwszy z bezpłatnych warsztatów już w piątek.

Opiekunowie rodzinni osób przewlekle chorych potrzebują szczególnego wsparcia. Wielu z nich doświadcza ogromnego stresu w związku ze swoją rolą, samotności, nierzadko także syndromu wypalenia.

Wesprzyj Więź.pl

Z powodu pandemii wiele form pomocy przestało funkcjonować. Dlatego Fundacja Hospicyjna uruchomiła cykl szkoleń online, dotyczących różnych aspektów sprawowania opieki w domu.

Wszystkie szkolenia odbywają się na platformie ClickMeeting. Można do nich dołączyć, wypełniając prosty formularz rejestracyjny (trzeba kliknąć w tytuły szkoleń).

Już 29 stycznia w godzinach 13:00-14:30 odbędzie się warsztat „Jak lepiej komunikować się z chorym bliskim?”. Poprowadzi go psycholożka Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku Anna Marlęga-Woźniak.

5 lutego w godzinach 13:00-14:30 zaplanowano szkolenie „Czynności pielęgnacyjne w domu” prowadzone przez pielęgniarkę z tego samego hospicjum (link zostanie podany wkrótce).

Z kolei 19 lutego w godzinach 13:00-14:30 będzie można uczestniczyć w szkoleniu „Wszystko, co musisz wiedzieć o wsparciu socjalnym” z Ewą Starkel, pracowniczką socjalną Hospicjum Dutkiewicza.

Informacje o kolejnych szkoleniach zostaną podane wkrótce tutaj.

Można zapisywać się także do grup wsparcia dla opiekunów rodzinnych przewlekle chorych i niesamodzielnych osób dorosłych. Doświadczone psycholożki z Hospicjum Dutkiewicza pomogą zarówno w bieżących wyzwaniach, jak i w przechodzeniu żałoby.

Grupy mają charakter zamknięty, a liczba uczestników jest ograniczona – w każdej z grup może uczestniczyć do 10 osób. O przyjęciu do grupy wsparcia online decydują: kolejność zgłoszeń, odpowiedź na pytania otwarte zawarte w formularzu i rozmowa telefoniczna / mailowa z prowadzącą.

Wesprzyj Więź

Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.

Przeczytaj też: Konieczna tarcza ochronna dla seniorów i w sferze opieki

DJ

Podziel się

1
Wiadomość