Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Pogrzeb ojca Macieja Zięby w sobotę, 9 stycznia

o. Maciej Zięba OP. Fot. Paul Haring / CNS

Dominikanin zostanie pochowany we Wrocławiu.

Uroczystości pogrzebowe o. Macieja Zięby odbędą się w sobotę, 9 stycznia, w kościele św. Wojciecha przy placu Dominikańskim 2 we Wrocławiu.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona o g. 10, a uroczystości na Cmentarzu św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida 51 zaczną się w południe.

Wesprzyj Więź.pl

Dominikanie przypominają, że w kościele obowiązuje limit miejsc związany z pandemią (jedna osoba na 15 m kw. świątyni).

Ojciec Maciej Zięba zmarł 31 grudnia w wieku 66 lat. Był filozofem i teologiem, znawcą katolickiej nauki społecznej i nauczania Jana Pawła II, duszpasterzem i publicystą; współpracownikiem podziemnej „Solidarności”, wolnej Polsce twórcą Instytutu Tertio Millennio.

Napisał wiele książek, m.in. „Demokracja i antyewangelizacja”, „Niezwykły pontyfikat”, „Papieże i kapitalizm”, „Biel z dodatkiem czerni”. Ostatnia publikacja, „Pontyfikat na czasy zamętu. Jan Paweł II wobec wyzwań Kościoła i świata”, ukazała się kilka tygodni temu. Pisał także do „Więzi”. Trzy miesiące temu na Więź.pl ukazał się jego obszerny esej „Jan Paweł II, pedofilia i zasada nieoznaczoności”.

Wesprzyj Więź

Za działalność w opozycji demokratycznej o. Zięba został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2008), Krzyżem Wolności i Solidarności (2015) oraz Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości (2019).

Przeczytaj też: Kościół między młotem a kowadłem. Rozmowa z o. Maciejem Ziębą

KAI, DJ

Podziel się

1
1
Wiadomość