Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Warszawskie Spotkania Teatralne w tym roku online

„Dług” w reżyserii Jana Klaty zostanie pokazany online 15 grudnia 2020 r. Fot. Warszawskie Spotkania Teatralne

Spektakle zostaną zagrane na scenach macierzystych teatrów i bezpośrednio stamtąd będą transmitowane. 

Warszawskie Spotkania Teatralne to impreza prezentująca spektakle z ostatniego sezonu, które nie miały swojej premiery w Warszawie. Jej 40. edycja odbędzie się w dniach 5-16 grudnia, w tym roku – ze względu na sytuację epidemiologiczną – wyłącznie online.

Wesprzyj Więź.pl

„Zmieniająca się z dnia na dzień sytuacja epidemiczna zmusiła nas do parokrotnego weryfikowania możliwości organizacji 40. Warszawskich Spotkań Teatralnych, które pierwotnie były planowane na maj. Z czasem okazało się oczywiste, że forma festiwalu, do której jesteśmy przyzwyczajeni i którą kochamy, w tym roku nie będzie miała racji bytu. Nie chcieliśmy jednak zawieść naszych widzów” – podkreślają organizatorzy.

Spektakle zostaną zagrane na scenach macierzystych teatrów i bezpośrednio stamtąd będą transmitowane. Transmisje będą dostępne wyłącznie w trakcie trwania spektaklu tutaj.

Tegorocznej edycji przyświeca motto „kobiety objaśniają świat”, wiele przedstawień porusza tematykę związaną z kwestią płci, praw kobiet, miejsca kobiet w społeczeństwie.

W programie jest dwanaście spektakli. Nie zabraknie premier minionego sezonu w reżyserii m.in. Jana Klaty, Agnieszki Glińskiej czy Iwony Kempy. Premierowo zostanie zagrana „Pani Dalloway” Virginii Woolf w reżyserii Magdaleny Miklasz. WST zainauguruje „Fedra” z Katarzyną Figurą w roli głównej. To spektakl Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Bilety można kupić tutaj.

Wesprzyj Więź

Z powodu pandemii koronawirusa teatry w Polsce są zamknięte od 7 listopada do co najmniej 25 grudnia.

Przeczytaj także: Nie przepędzicie Boga ze sceny! Manifest teologii teatru

DJ

Podziel się

Wiadomość