Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Papież weźmie udział w ekumenicznej modlitwie o pokój

Papież Franciszek. Fot. Mazur / catholicnews.org.uk

Spotkanie modlitewne chrześcijan różnych wyznań oraz ceremonia z udziałem przedstawicieli innych religii odbędzie się 20 października w Rzymie.

Papież Franciszek w najbliższy wtorek weźmie udział w modlitwie ekumenicznej „Nikt nie zbawia się sam – pokój i braterstwo”, zorganizowanej w rzymskiej bazylice Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego (Santa Maria in Aracoeli) i w następującej po niej ceremonii z udziałem przedstawicieli wielkich religii świata na placu Kapitolińskim – poinformował dziś rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Spotkania modlitewne odbywają się co roku w różnych częściach świata z inicjatywy Wspólnoty Sant’Egidio. Inspiracją pozostaje spotkanie Jana Pawła II z przedstawicielami religii świata w Asyżu w 1986 roku.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Tytułowe sformułowanie tegorocznego spotkania było często używane przez Franciszka w wystąpieniach publicznych i dokumentach, ostatnio papież posłużył się nim w encyklice „Fratelli tutti”. „Aktualna pandemia umożliwiła nam dostrzec i docenić wielu towarzyszy i towarzyszek drogi, którzy zareagowali na lęk, poświęcając swe życie dla innych. Byliśmy zdolni do uznania, że istnienia ludzkie są splecione i podtrzymywane przez zwykłych ludzi, którzy bez wątpienia współtworzyli decydujące wydarzenia naszej wspólnej historii: lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarki, farmaceutów, pracowników supermarketów, sprzątaczki, opiekunki, przewoźników, mężczyzn i kobiety pracujących dla zapewnienia usług społecznych i bezpieczeństwa, wolontariuszy, księży, zakonnice… Zrozumieliśmy, że nikt nie zbawia się sam” – pisał papież.

Przeczytaj też: Asyż – miasto pokoju. Relacja ze spotkania w 2016 roku

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość