Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Kard. Tagle zakażony koronawirusem

Kard. Luis Antonio Tagle. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów nie ma żadnych objawów i pozostanie w izolacji na Filipinach, gdzie obecnie przebywa.

Kardynał Luis Antonio Tagle uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa – podała agencja Zenit, a wiadomość tę potwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

Kard. Tagle jest pierwszym przełożonym watykańskiej dykasterii, który uzyskał pozytywny wynik testu COVID-19. Kiedy w marcu wybuchła we Włoszech pandemia koronawirusa, wynik pozytywny uzyskał wikariusz Ojca Świętego dla diecezji rzymskiej, kardynał Angelo De Donatis. Został hospitalizowany, ale od tego czasu wyzdrowiał i wznowił normalną działalność.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

„Tak, potwierdzam, że kardynał Tagle obecnie uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 poprzez wymaz z gardła, przeprowadzony wczoraj po jego przybyciu do Manili” – powiedział Matteo Bruni korespondentce agencji Zenit, Deborze Lubov, zauważając: „Jego Eminencja nie ma żadnych objawów i pozostanie w izolacji na Filipinach, gdzie obecnie przebywa”. Dodał, że 7 września kard. Tagle przeszedł już wymaz w Rzymie, z wynikiem negatywnym.

Obecnie, jak zapewnił rzecznik Watykanu, „przeprowadzane są niezbędne kontrole są wśród osób, które zetknęły się z Jego Eminencją w minionych dniach”. Ostatni raz kardynał Tagle spotkał się z papieżem Franciszkiem 29 sierpnia.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość