Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Dalajlama żegna Henryka Wujca. „Uważałem go za przyjaciela”

Henryk Wujec. Fot. Adam Walanus / XIV Dalajlama. Fot. Christopher Michel

Sensem swego życia Henryk uczynił służenie dobru zwykłych ludzi w Polsce i gdzie indziej – napisał duchowy zwierzchnik Tybetańczyków.

Jak informuje Stowarzyszenie „Studenci dla Wolnego Tybetu”, XIV Dalajlama, duchowy zwierzchnik Tybetańczyków, przesłał na ręce Ludwiki Wujec, wdowy po zmarłym w ubiegłą sobotę opozycjoniście czasów PRL, kondolencje.

Podkreślił w nich, że przez długie lata miał zaszczyt wielokrotnie spotykać się z Henrykiem Wujcem i uważał go za przyjaciela. „Jako parlamentarzysta zawsze niezłomnie wspierał Tybetańczyków w ich walce o wolność i godność. Stał po stronie naszego narodu i robił, co mógł, by nagłaśniać i wspierać naszą sprawę” – napisał.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

„Sensem swego życia uczynił służenie dobru zwykłych ludzi w Polsce i gdzie indziej” – podkreślił Dalajlama.

Pogrzeb Henryka Wujca odbędzie się w poniedziałek 24 sierpnia. Mszy św. o 12.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, zaś homilię wygłosi dominikanin o. Tomasz Dostatni. Złożenie do grobu nastąpi ok. 15.00 na warszawskich Powązkach Wojskowych, w Alei Zasłużonych (wejście od ul. Powązkowskiej).

DJ

Podziel się

Wiadomość