Jesień 2022, nr 3

Zamów

Opublikowali apel do papieża i wsparli Inicjatywę „Zranieni w Kościele”

Papież Franciszek. Fot. Mazur / catholicnews.org.uk

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele został wsparty kwotą ponad 9 tys. zł.

Minęły trzy tygodnie od publikacji apelu „grupy zaangażowanych wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce” do papieża Franciszka w „La Repubblica”. Rzecznik Watykanu zapewnił, że „Ojciec Święty został poinformowany o apelu i modli się za tych, którzy go wysłali. Kościół musi zrobić wszystko, co możliwe, aby zastosować normy kanoniczne, ujawnić przypadki nadużyć i ukarać winnych popełnionych zbrodni”.

O apelu pisały gazety zarówno w samych Włoszech (m.in. „La Stampa), jak i na świecie (m.in. „The Washington Post”, „The New York Times” w Stanach Zjednoczonych” czy „La Nación” z Argentyny).

Dziś inicjatorzy akcji poinformowali, że w internetowej zbiórce pieniędzy na wykupienie ogłoszenia we włoskiej gazecie zebrali 43 236 zł od 640 osób.

Koszt druku apelu to 7,5 tys. euro, czyli 33 900 zł. Zgodnie z zapowiedzią różnicę – 9 336 zł – inicjatorzy akcji przekazali na wsparcie dla Inicjatywy „Zranieni w Kościele”.

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

Telefoniczny dyżur trwa w każdy wtorek od g. 19 do 22. Numer to 800 280 900.

Obecnie trwa także nabór do grupy wsparcia dla osób zranionych. Więcej informacji na zranieni.info.

JH

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.