Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Opublikowali apel do papieża i wsparli Inicjatywę „Zranieni w Kościele”

Papież Franciszek. Fot. Mazur / catholicnews.org.uk

Telefon zaufania dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele został wsparty kwotą ponad 9 tys. zł.

Minęły trzy tygodnie od publikacji apelu „grupy zaangażowanych wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce” do papieża Franciszka w „La Repubblica”. Rzecznik Watykanu zapewnił, że „Ojciec Święty został poinformowany o apelu i modli się za tych, którzy go wysłali. Kościół musi zrobić wszystko, co możliwe, aby zastosować normy kanoniczne, ujawnić przypadki nadużyć i ukarać winnych popełnionych zbrodni”.

Wesprzyj Więź.pl

O apelu pisały gazety zarówno w samych Włoszech (m.in. „La Stampa), jak i na świecie (m.in. „The Washington Post”, „The New York Times” w Stanach Zjednoczonych” czy „La Nación” z Argentyny).

Dziś inicjatorzy akcji poinformowali, że w internetowej zbiórce pieniędzy na wykupienie ogłoszenia we włoskiej gazecie zebrali 43 236 zł od 640 osób.

Koszt druku apelu to 7,5 tys. euro, czyli 33 900 zł. Zgodnie z zapowiedzią różnicę – 9 336 zł – inicjatorzy akcji przekazali na wsparcie dla Inicjatywy „Zranieni w Kościele”.

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele.

Wesprzyj Więź

Telefoniczny dyżur trwa w każdy wtorek od g. 19 do 22. Numer to 800 280 900.

Obecnie trwa także nabór do grupy wsparcia dla osób zranionych. Więcej informacji na zranieni.info.

JH

Podziel się

Wiadomość