Wiosna 2021, nr 1

Zamów

Kairos przed lustrem

Jakub Wygnański. Fot. Więź

Ma długi pukiel włosów z przodu i… całkowitą łysinę z tyłu. W ten sposób Kairos reprezentuje czas rozumiany jako chwila, właściwy moment, okazja, którą trzeba szybko chwytać. Zrobić to można tylko od przodu. Jak nas Kairos minie, nie ma go za co złapać – od tyłu jest gładka łysina.

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

Spojrzałem niedawno w lustro. Jak zwykle, byłem rozczarowany. Ale do zwykłych powodów dołączył się jeszcze jeden, związany z pozostawaniem w długiej izolacji spowodowanej pandemią. Nie byłem od trzech miesięcy u fryzjera.

Kiedyś mierzono czas, obserwując tempo spalania specjalnie oznakowanych świec. Teraz okazuje się, że można go też mierzyć porostem… Ale dla mnie tego było już za dużo. Zastosowałem środki radykalne. Chwyciłem maszynkę do strzyżenia brody i zacząłem nią wywijać. Nie miałem odwagi pojechać „centralnie”, zacząłem od „skrzydeł”. Pamiętacie fryzurę na „czeskiego piłkarza” – z przodu krótko, z tyłu długo? U mnie wyszło całkiem odwrotnie.

Teraz już wiem. To jedna z tych rzeczy, których nie należy robić samemu w domu. Mój widok w lustrze po zakończonej operacji miał tylko jedną zaletę – wiedziałem, o czym chcę napisać felieton. O… czasie.

Wykup prenumeratę „Więzi”
i czytaj bez ograniczeń

Pakiet druk + cyfra 2021

  • Krajowa prenumerata kwartalnika „Więź” na rok 2021 w wersji drukowanej. Numery: wiosna, lato, jesień, zima 2021
  • Te same numery w formatach EPUB, MOBI, PDF
  • Dostęp do treści kwartalnika „Więź” na Więź.pl do końca 2021 roku

Aby dodatkowo wesprzeć „Więź”, wybierz prenumeratę sponsorską. Twoje nazwisko zostanie podane w kolejnym numerze w „Podziękowaniach dla Przyjaciół”.

Jeśli mieszkasz za granicą, napisz do nas na prenumerata@wiez.pl.

Pakiet cyfrowy

  • Dostęp do treści kwartalnika „Więź” na Więź.pl przez kwartał lub rok (od momentu opłacenia)
  • „Więź” w formatach EPUB, MOBI, PDF przez kwartał lub rok

Aby dodatkowo wesprzeć „Więź”, wybierz prenumeratę sponsorską. Twoje nazwisko zostanie podane w kolejnym numerze w „Podziękowaniach dla Przyjaciół”.

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.