Zima 2022, nr 4

Zamów

Sekretarz episkopatu zachęca do udziału w wyborach. Apeluje do polityków i mediów o szacunek dla oponentów

Bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP. Fot. episkopat.pl

Udział w głosowaniu będzie przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce – pisze sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Apel w sprawie wyborów wydał dziś bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. „Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze” – napisał.

Zaapelował także do wszystkich polityków i dziennikarzy o „merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie”. „Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek” – podkreślił bp Miziński.

„Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny”– zaznaczył sekretarz generalny episkopatu.

Przeczytaj też tekst Łukasza Kobeszki „W jakiej Polsce obudzimy się po wyborach? Subiektywna prognoza”.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.