Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Sekretarz episkopatu zachęca do udziału w wyborach. Apeluje do polityków i mediów o szacunek dla oponentów

Bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP. Fot. episkopat.pl

Udział w głosowaniu będzie przejawem naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce – pisze sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Apel w sprawie wyborów wydał dziś bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. „Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze” – napisał.

Wesprzyj Więź.pl

Zaapelował także do wszystkich polityków i dziennikarzy o „merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie”. „Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek” – podkreślił bp Miziński.

Wesprzyj Więź

„Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny”– zaznaczył sekretarz generalny episkopatu.

Przeczytaj też tekst Łukasza Kobeszki „W jakiej Polsce obudzimy się po wyborach? Subiektywna prognoza”.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość