Lato 2024, nr 2

Zamów

Papież przekazuje milion euro na wsparcie osób dotkniętych pandemią w diecezji rzymskiej

Papież Franciszek. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Chciałbym, aby w naszym mieście rozkwitła sąsiedzka solidarność i działania, które przypominają postawy roku szabatowego, w którym darowuje się długi, rezygnuje ze sporów, żąda opłat w zależności od możliwości dłużnika, a nie rynku – pisze Franciszek.

Papież w liście do wikariusza generalnego dla diecezji rzymskiej, kardynała Angelo De Donatisa, poinformował, że postanowił założyć w diecezji Fundusz Jezusa Bożego Robotnika, z początkowym wkładem 1 miliona euro dla diecezjalnej Caritas.

Franciszek zaznaczył, że poprzez tę inicjatywę chce przypomnieć o godności ludzkiej pracy. Fundusz ma wspierać osoby dotknięte pandemią, w szczególności tych, którym grozi wykluczenie z ochrony instytucjonalnej i którzy potrzebują wsparcia, dopóki nie będą mogli ponownie funkcjonować samodzielnie.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Jednocześnie papież zachęcił wszystkie instytucje i osoby do włączenia się w to dzieło. „Chciałbym, aby w naszym mieście rozkwitła sąsiedzka solidarność, działania, które przypominają postawy roku szabatowego, w którym darowuje się długi, rezygnuje ze sporów, żąda opłat w zależności od możliwości dłużnika, a nie rynku” – napisał.

Według oficjalnych danych we Włoszech na COVID-19 (zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2) zachorowało ponad 235 tys. osób, prawie 34 tys. z nich zmarło.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość