Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Koronawirus w Sekretariacie episkopatu. Zebranie plenarne przełożone

Bp Artur Miziński. Warszawa, luty 2020. Fot. Episkopat.pl

Zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski miało się odbyć w dniach 15-16 czerwca. Zostało przełożone, bo jego organizatorzy – sekretarz generalny episkopatu wraz ze współpracownikami – są objęci kwarantanną.

Planowane na 15-16 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej 386. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski zostało przełożone na ostatnie dni czerwca. Dokładna data zostanie podana wkrótce. Poinformował o tym w poniedziałek wieczorem rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Wesprzyj Więź.pl

Tego samego dnia dowiedzieliśmy się z informacji na stronie episkopatu, że jeden z interesantów, który był w Sekretariacie KEP 2 czerwca, ma wynik pozytywny na COVID-19. „W związku z zaistniałą sytuacją Sekretariat KEP natychmiast podjął działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych” – przekazał ks. Rytel-Andrianik. „Jesteśmy w kontakcie z sanepidem i realizujemy wszystkie ich zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i nadzoru sanitarnego” – dodał.

Wesprzyj Więź

Kwarantanną zostali objęci sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński oraz mieszkańcy Sekretariatu, czyli osoby odpowiedzialne za przygotowanie i obsługę zebrania plenarnego. Przewodniczący episkopatu abp Stanisław Gądecki podjął decyzję o przełożeniu. Odbędzie się w Warszawie.

Według oficjalnych danych na całym świecie na COVID-19 (zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2) zachorowało ponad 7 mln osób, blisko 407 tys. zmarło. W Polsce wykryto 27 167 przypadków zakażenia, 1 166 osób zmarło, a ozdrowiało blisko 13 tys.

BP KEP, JH

Podziel się

Wiadomość