Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego bezterminowo zawieszona

Kard. Stefan Wyszyński 15 sierpnia 1966 roku na Jasnej Górze. Fot. Archiwum Główne Akt Dawnych

Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego miała się odbyć 7 czerwca 2020 roku w Warszawie. Dziś w tej sprawie komunikat wydał kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Wesprzyj Więź

Informuje w nim, że – z akceptacją Watykanu – beatyfikacja prymasa „zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie”.

Wesprzyj Więź.pl

„Pandemia zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi, uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi” – tłumaczy kard. Nycz. „Biorąc pod uwagę wielkość i powszechną znajomość nowego Błogosławionego, musimy umożliwić udział w uroczystościach beatyfikacyjnych szerokiej rzeszy wiernych, także Polakom i gościom z zagranicy. Z tego względu, po ustaniu pandemii, zorganizujemy uroczystość beatyfikacyjną w Warszawie w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii” – dodaje.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość