Targi

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Motywy życia i nadziei. Życzenia wielkanocne 2020

Zbigniew Nosowski. Fot. Więź

Abyśmy wszyscy potrafili odnajdywać motywy życia i nadziei. Najpierw sami dla siebie – aby następnie rozwijać je, kształtować i przekazywać innym.

„Przyszły los ludzkości leży w ręku tych, którzy potrafią podać następnym pokoleniom motywy życia i nadziei” – stwierdzili w 1965 r. ojcowie II Soboru Watykańskiego. Przeżywając dziś pandemię, której nie życzylibyśmy żadnej następnej generacji, odkrywamy, jak bardzo te słowa są trafne. 

Wesprzyj Więź.pl

Bez motywów życia i nadziei nie da się podejmować codziennego wysiłku kontynuowania ogólnonarodowej kwarantanny. Nie można także bez nich umacniać wspólnot, jakie tworzymy, budować lepszej Polski ani przemieniać naszej wiary na bardziej ewangeliczną, a naszego społeczeństwa na bardziej ludzkie. 

I choć tyle mamy obecnie powodów do narzekania, pesymizmu, złych emocji – a właściwie: tym bardziej dlatego – życzę Państwu w imieniu środowiska „Więzi”, abyśmy wszyscy potrafili odnajdywać motywy życia i nadziei. Najpierw sami dla siebie – aby następnie rozwijać je, kształtować i przekazywać innym. 

Oby wyjątkowe, domowe doświadczenie Zmartwychwstania stało się źródłem nowej nadziei! Błogosławionej Paschy! 

Wesprzyj Więź

I jeszcze jedno. Po raz kolejny „Więź” zaprasza na świąteczny koncert organowy dr. Michała Szostaka. Tym razem, co zrozumiałe, nie w kościele.

Artysta zaprasza nas do własnego domu. Będziemy mogli zobaczyć go z bliska, choć na ekranie – przy domowym instrumencie. Specjalne warunki sprawiają, że staniemy się nie tylko słuchaczami, ale przede wszystkim – jego gośćmi.

Koncert zacznie się w Niedzielę Wielkanocną, 12 kwietnia 2020 r., o godz. 18.00. Będzie można w nim uczestniczyć na tej stronie oraz na naszym kanale na YouTubie (warto kliknąć: „Ustaw przypomnienie”). W obu miejscach przeczytają Państwo program. Pod tymi adresami pozostanie także dostępne nagranie koncertu.

Podziel się

Wiadomość