Lato 2024, nr 2

Zamów

Rekolekcje przeniosły się do sieci. Co oglądać od dziś do Wielkanocy?

Rekolekcje wielkopostne o. Jacka Salija. Fot. Między ziemią a niebem TVP/ YouTube

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu z powodu pandemii nie mamy możliwości uczestniczyć w tradycyjnych rekolekcjach. Jak to zrobić, nie wychodząc z domu?

2 kwietnia zaczynają się rekolekcje online prowadzone przez o. Wiesława Dawidowskiego zorganizowane przez warszawski Klub Inteligencji Katolickiej. Refleksji prowincjała polskich augustianów będzie można wysłuchać na YouTubie KIK-u od jutra do soboty o 20.

W tym samym czasie zaczynają się rekolekcje online w warszawskim Duszpasterstwie Środowisk Twórczych prowadzone przez ks. Grzegorza Michalczyka. Można uczestniczyć w nich poprzez Facebook duszpasterstwa na żywo o 19.

Wesprzyj Więź.pl

W Niedzielę Palmową, 5 kwietnia, rekolekcje dla prawników zacznie dominikanin o. Jan Andrzej Kłoczowski. Potrwają one do wtorku, 7 kwietnia. Będzie można uczestniczyć w nich poprzez kanał Adwokatury Polskiej na YouTubie.

Przypominamy, że internetowe nagrania można swobodnie odtworzyć w dowolnym późniejszym terminie. Rekolekcji wielkopostnych bp. Michała Janochy, wygłoszonych już w warszawskim kościele seminaryjnym, można wysłuchać tutaj.

Podobnie warto sięgnąć po nagrania rekolekcyjne o. Jacka Salija: część I, II i III.

„Nieobecność intensywna. Rekolekcje ze sztuką” prowadził w Gdańsku ks. Krzysztof Niedałtowski.

Mnóstwo internetowych materiałów rekolekcyjnych jest na stronie polskich dominikanów.

A bardziej tradycyjnie?

Do niedzieli włącznie trwają rekolekcje prowadzone przez o. Wacława Oszajcę, jezuitę, teologa i poetę, na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Można ich słuchać codziennie o 8 rano.

Wesprzyj Więź

Ponadto na stronie „Tygodnika Powszechnego” można przeczytać „Polskie pokusy” – refleksje wielkopostne Zbigniewa Nosowskiego, naczelnego „Więzi”.

Rekolekcje „Więzi” – „Wielkanoc z Jezusem” Cezarego Gawrysia – sprzed trzech lat są dostępne tutaj.

DJ, JH

Podziel się

Wiadomość