Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Papież ostrzega: grozi nam „wirusowe ludobójstwo”

Papież Franciszek. Fot. Mazur / catholicnews.org.uk

Obrona ludzi nie może być rozumiana w kategoriach „ekonomicznej katastrofy” – uważa Franciszek.

Przewodniczący Panamerykańskiego Komitetu Sędziów ds. Praw Społecznych Roberto Andrés Gallardo przekazał do publicznej wiadomości papieski list, w którym Franciszek przestrzega przed „wirusowym ludobójstwem”. Papież daje wskazówki, co robić obecnie i w przyszłości w kontekście pandemii.

Wesprzyj Więź.pl

Franciszek ostrzega przed rządami, które nie podejmują działań w obronie ludności. Zastanawia się nad społecznymi konsekwencjami, jakie z tego wynikną. Daje jednocześnie wyraz swojemu zbudowaniu postawą władz wielu krajów, dla których ochrona obywateli stała się pierwszoplanowym priorytetem, bez względu na koszty finansowe. Podkreśla, że obrona ludzi nie może być rozumiana w kategoriach „ekonomicznej katastrofy”.

Wesprzyj Więź

Franciszek wyraża zaniepokojenie „geometrycznie postępującym wzrostem” liczby zakażeń oraz uznanie dla humanitarnej postawy wielu osób: lekarzy, pielęgniarek, pielęgniarzy, wolontariuszy, sióstr zakonnych, księży i zakonników, którzy ryzykują życie, by leczyć chorych i bronić zdrowych przed zakażeniem.

Papież zwraca uwagę na problemy, które czekają świat w niedalekiej przyszłości: głód, zwłaszcza w przypadku osób bez stałego zatrudnienia, przemoc i nadużycia finansowe.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość