Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Świat wzywa nas do zjednoczenia”. Jutro o 12 chrześcijanie różnych Kościołów zmówią „Ojcze nasz”

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej w 2013 r. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Na pandemię chcemy odpowiedzieć uniwersalnością modlitwy, współczucia, czułości – mówi papież Franciszek. Na jego inicjatywę odpowiedzieli: zwierzchnik Kościoła anglikańskiego abp Justin Welby, przewodniczący polskiego episkopatu abp Stanisław Gądecki, Światowa Rada Kościołów, Konferencja Kościołów Europejskich oraz Polska Rada Ekumeniczna.

Na świecie trwa pandemia koronawirusa. Franciszek zaprosił wszystkich chrześcijan do wspólnego zmówienia modlitwy „Ojcze nasz” w środę, 25 marca, w południe. „Na pandemię chcemy odpowiedzieć uniwersalnością modlitwy, współczucia, czułości. Bądźmy zjednoczeni. Niech ci, którzy są najbardziej samotni i narażeni, czują naszą bliskość” – zaapelował papież do przedstawicieli wszystkich Kościołów chrześcijańskich.

Wesprzyj Więź.pl

Na papieski apel dotychczas odpowiedziały Światowa Rada Kościołów, Konferencja Kościołów Europejskich i Polska Rada Ekumeniczna. „Dzisiaj świat wzywa nas, abyśmy byli zjednoczeni. Nie tylko w walce z niszczycielską pandemią, ale też we wzajemnym się wspieraniu i poczuciu wspólnoty, pamiętając o tym, by wyciągnąć wnioski z tego kryzysu” – napisali ks. Christian Krieger i Jørgen Skov Sørensen, prezydent i sekretarz generalny Konferencji Kościołów Europejskich.

Wesprzyj Więź

O włączenie się jutro w południe we wspólne odmówienie „Ojcze nasz” zaapelował także zwierzchnik Kościoła anglikańskiego, arcybiskup Canterbury, Justin Welby.

W związku z papieskim apelem abp Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu Polski poprosił, aby jutro o 12 we wszystkich kościołach w Polsce biskupi i kapłani odmówili „Anioł Pański”, „Ojcze nasz” i 3 razy „Zdrowaś Maryjo” w intencji ustania pandemii oraz aby o tej godzinie zabrzmiały kościelne dzwony.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość