Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Franciszek: Pracownicy służby zdrowia to święci

Papież Franciszek. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Podziwiam ich. Uczę się od nich – przyznaje papież.

Franciszek udzielił wywiadu hiszpańskiej telewizji La Sexta za pomocą Skype’a. Prowadzący rozmowę dziennikarz Jordi Évole zapytał go, czy w obecnej sytuacji można przejść kryzys wiary. W odpowiedzi papież przyznał, że sam w swoim życiu przechodził kryzysy wiary, ale je przezwyciężył „dzięki łasce Bożej”. Jego zdaniem wątpliwości to wspólne doświadczenie ludzi, którego nikt nie uniknie.

Wesprzyj Więź.pl

Wyraził też wdzięczność za opiekę nad chorymi lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia, nazywając ich „świętymi z sąsiedztwa”. – Podziwiam ich. Uczą mnie, jak działać – wyznał.

Wesprzyj Więź

Odnosząc się do zwalniania pracowników przez firmy w czasie pandemii koronawirusa, Franciszek stwierdził, że postawa „ratuj się, kto może” nie jest żadnym wyjściem i że trzeba go szukać dla każdej sytuacji z osobna. Jednocześnie poprosił przedsiębiorców, by nie zwalniali swoich pracowników. – W tej chwili trzeba nie zwalniać, ale przyjmować i dać odczuć, że jesteśmy solidarnym społeczeństwem. Potrzebujemy dziś wielkich gestów – zaznaczył.

Wyraził nadzieję, że kryzys związany z koronawirusem nauczy ludzi, że muszą skorygować swój sposób życia. – Wyjdziemy z tego lepsi – podkreślił papież, dodając jednak, że droga do tego będzie trudna.

KAI, DJ

Podziel się

1
Wiadomość