Wydawnictwo Więź, Black Friday 2023

Jesień 2023, nr 3

Zamów

Wieczorem modlitwa za Włochów. „Bądźmy razem z nim i wszyscy ze sobą”

Papież Franciszek podczas spotkania z mediami 16 marca 2013 r. w Watykanie. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

W inicjatywę włoskich biskupów włączył się papież Franciszek. O to samo poprosił polskich katolików abp Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu Polski.

Na świecie trwa pandemia koronawirusa. We Włoszech zmarło z tego powodu ponad 3 400 osób. Dziś liczba zgonów w tym kraju przekroczyła liczbę zgonów w Chinach.

Włoscy biskupi wezwali wiernych do modlitwy różańcem o oddalenie zarazy. Ma ona odbyć się dziś, we wspomnienie św. Józefa, o 21. Papież Franciszek zapowiedział wczoraj, że włączy się w modlitwę.

List do Włochów napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący episkopatu Polski. „W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce” – podkreślił.

Wesprzyj Więź

Poprosił jednocześnie, by dziś o 20:30 polscy katolicy włączyli się w modlitwę w intencji ustania pandemii w tym najbardziej nią dotkniętym kraju. Wcześniej, o 20, zostanie odprawiona Msza święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w tej intencji.

„Bądźmy razem z nim i wszyscy ze sobą. My, którym jest póki co ciepło, syto i zdrowo, ofiarujmy nasz czas na modlitwę, rozejrzawszy się najpierw, czy czego komuś w pobliżu nie potrzeba. Bądźmy razem!” – apeluje ks. Andrzej Draguła, publicysta „Więzi”.

Moi Drodzy, my sobie tutaj dowcipkujemy, żeby nie zwariować w izolacji, ale pamiętajcie, że na świecie i w Polsce dzieje…

Opublikowany przez Andrzeja Dragułę Czwartek, 19 marca 2020

KAI, DJ

Podziel się

1
Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.