Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Abp Paglia: Polityka, nauka i religia muszą zjednoczyć siły

Abp Vincenzo Paglia. Fot. Presidencia El Salvador

Powstanie watykański dokument na temat kryzysu wywołanego koronawirusem – zapowiada prezes Papieskiej Akademii Życia abp Vincenzo Paglia.

Abp Paglia w rozmowie z dziennikiem „La Stampa” powiedział, że w obliczu pandemii „polityka, nauka i religia muszą zjednoczyć siły”, przeciwko koronawirusowi konieczne jest „antyciało solidarności”.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Jednocześnie watykański hierarcha wyraził opinię, że nie powinno się zamykać kościołów. Jego zdaniem „to tak, jakby zamknąć apteki i szpitale”. Oczywiście – podkreślił – trzeba rygorystycznie przestrzegać zaleceń, ale zamykanie świątyń „to niedorzeczność”, także dla niewierzących.

Prezes Papieskiej Akademii Życia zwrócił też uwagę, że w sytuacji, gdy ludzie muszą pozostawać w domach, wielu grozi „pandemia samotności”. W obecnym czasie w sposób szczególny odczuwa się negatywne strony nowoczesnego indywidualizmu. Ludzkość ma jednak – jak zauważył – „epokową szansę porzucenia swego egoistycznego, niegościnnego stylu życia na rzecz odpowiedzialnej bliskości z bliźnimi”.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość