Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Miliony oglądają Msze św. Samą transmisję TVP 1 w niedzielę o 11 obejrzało ponad 2 mln osób

Jasna Góra. Fot. Episkopat.pl

Wskutek ograniczeń wywołanych stanem epidemii Polacy w ubiegłą niedzielę znacznie rzadziej niż zwykle uczestniczyli bezpośrednio w Mszach świętych, o wiele częściej decydując się na śledzenie transmisji w ogólnopolskich telewizjach.

Najwięcej widzów zgromadziły transmisje w telewizji publicznej – wynika z danych zgromadzonych przez firmę badającą rynek medialny Nielsen Polska.

Wesprzyj Więź.pl

Największą popularnością cieszyła się transmisja Mszy św. z Jasnej Góry w TVP 1 o 11 – uczestniczyło w niej za pośrednictwem telewizji ponad 2 mln 265 tys. osób.

Wcześniejszą Mszę św. o 7 obejrzało w TVP1 1 mln 438 tys. osób. Z kolei Eucharystię transmitowaną w Polsat News o 9 obejrzało 731 tys. wiernych, a Mszę św. w TVP Info o godz. 7 – 452 tys. osób.

Wesprzyj Więź

Co najmniej 58 tys. osób uczestniczyło natomiast wirtualnie we Mszy św. transmitowanej z warszawskiego kościoła seminaryjnego przez archidiecezję warszawską i portal Stacja7. Transmisję prowadziły na swoich stronach m.in. Onet, Wirtualna Polska, Polskie Radio, Polskie Radio 24 i TVN24.pl.

Jak ma się transmisja do Mszy jako takiej? – na to pytanie odpowiada na Więź.pl ks. Andrzej Draguła w „Instrukcji obsługi transmisji Mszy świętej”.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość