Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Jedna trzecia francuskiego episkopatu w izolacji

Bazylika św. Piotra na Watykanie

Jeden z francuskich biskupów, obecny podczas wizyty ad limina w Watykanie, uzyskał wynik pozytywny na obecność koronawirusa – wynika z informacji portalu tygodnika „La Vie”. W związku z tym jedna trzecia francuskiego episkopatu jest izolowana.

Wesprzyj Więź

Ze względu na środki ostrożności związane z pandemią wizyty ad limina biskupów francuskich w Watykanie musiały zostać skrócone i ograniczone. Tak więc tylko jedna grupa – z zachodniej Francji – mogła spotkać się z papieżem Franciszkiem i niektórymi przedstawicielami dykasterii kurii rzymskiej od 9 do 15 marca. Ale jeden z 29 obecnych w tej grupie biskupów uzyskał wynik pozytywny na obecność Covid-19. Biskupi, którzy byli w jego towarzystwie, znajdują się zatem w sytuacji odosobnienia i muszą podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności dla siebie i otaczających ich osób.

Wiadomość ta ma istotne znaczenie, ponieważ podczas swej wizyty francuscy pasterze spotkali się z papieżem Franciszkiem, a także prefektami dykasterii. Podjęto jednak środki ostrożności, szczególnie podczas trwającego dwie i pół godziny spotkania z papieżem. Biskupi byli oddzieleni od Franciszka na ponad metr. Jednak wszyscy mogli uścisnąć jemu rękę. Spotkania z szefami dykasterii odbywały się nie w biurach, ale w sali Pałacu Apostolskiego.

Wesprzyj Więź.pl

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość