Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Msza na rozpoczęcie Marszu Niepodległości? Narodowcy zapowiadają, kuria zaprzecza

Marsz Niepodległości w Warszawie 11 listopada 2018 r. Fot. Więź

Parafia Najświętszego Zbawiciela w Warszawie nie organizuje Mszy św. na rozpoczęcie Marszu w dniu 11 listopada – pisze ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

Organizatorzy tegorocznego Marszu Niepodległości zapowiedzieli we wtorek, że 11 listopada przed Marszem odbędzie się Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Marszałkowskiej 37 w Warszawie.

Wczoraj informację środowisk narodowych zdementował ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej. „Proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie informuje, że wbrew informacjom podawanym przez organizatorów Marszu Niepodległości, parafia nie organizuje i nigdy nie organizowała Mszy św. w klasycznym rycie rzymskim na rozpoczęcie Marszu w dniu 11 listopada” – napisał na Twitterze.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

– Msze Święte za Ojczyznę są tego dnia odprawiane w całej Polsce, zapraszamy do udziału wszystkich wierzących, którym Ojczyzna jest droga – podkreślił w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną ks. Śliwiński.

Przypomnijmy. Także w ubiegłym roku Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze św. dla narodowców w dniu Narodowego Święta Niepodległości.

DJ

Podziel się

Wiadomość