Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Powstanie film fabularny o ks. Janie Kaczkowskim

ks. Jan Kaczkowski. Fot. Więź

W roli głównej – Dawid Ogrodnik.

Wytwórnia East Studio oficjalnie potwierdziła dziś informację o pracy nad filmem o ks. Janie Kaczkowskim, założycielu hospicjum w Pucku.

Wesprzyj Więź.pl

Główną rolę zagra Dawid Ogrodnik, aktor znany z takich dzieł jak „Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”, „Cicha noc”. Za swoją ostatnią kreację w „Ikarze” otrzymał na tegorocznym festiwalu filmowym w Gdyni nagrodę dla najlepszego aktora.

Wesprzyj Więź

Wkrótce poznamy więcej szczegółów o produkcji filmu.

Ks. Jan Kaczkowski (1977–2016) był współtwórcą i prezesem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, kapelanem domu pomocy społecznej i szpitala w Pucku, organizatorem Areopagów Etycznych – warsztatów uczących studentów medycyny, jak komunikować się z pacjentem. Wykładał bioetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na podstawie pracy „Godność człowieka umierającego a pomoc osobom w stanie terminalnym – studium teologiczno-moralne” uzyskał doktorat nauk teologicznych. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, medalem Curate Infirmos przyznawanym przez Papieską Radę ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia oraz Orderem za Zacność. Laureat m.in. nagrody „Ślad”, nagrody „Pontifici”, Medalu św. Jerzego. W „Więzi” ukazały się jego dwie książki, wywiady rzeki prowadzone przez Katarzynę Jabłońską: „Szału nie ma, jest rak” i „Żyć aż do końca”. Został pochowany w rodzinnym Sopocie.

DJ

Podziel się

Wiadomość