Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Uczestnik wyborów Mister Gay 2019 symulował zabójstwo abp. Jędraszewskiego

Fot. Club Punto / Facebook

Nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach. Nie akceptujemy tego typu występów – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

W ubiegłą sobotę w poznańskim klubie Punto odbyły się wybory Mister Gay 2019. Jak informuje TVP Poznań, na opublikowanych w sieci zdjęciach z imprezy widać było, jak jeden z uczestników trzyma w jednej ręce dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego, a drugą rękę wbija w okolice jej gardła.

Wesprzyj Więź

Organizator imprezy, Mr. Gay Poland, wydał dziś oświadczenie. „Sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów” – czytamy.

Wesprzyj Więź.pl

Jak podaje TVP Poznań, prokuratura nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tej sprawie, a wszelkie czynności mogą być podjęte jedynie na wniosek osoby, która czuje się poszkodowana.

DJ

Podziel się

Wiadomość