Wakacyjna promocja Wydawnictwa Więź

Lato 2021, nr 2

Zamów

Uczestnik wyborów Mister Gay 2019 symulował zabójstwo abp. Jędraszewskiego

Fot. Club Punto / Facebook

Nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach. Nie akceptujemy tego typu występów – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

W ubiegłą sobotę w poznańskim klubie Punto odbyły się wybory Mister Gay 2019. Jak informuje TVP Poznań, na opublikowanych w sieci zdjęciach z imprezy widać było, jak jeden z uczestników trzyma w jednej ręce dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abp. Marka Jędraszewskiego, a drugą rękę wbija w okolice jej gardła.

Wakacyjna promocja Wydawnictwa Więź

Organizator imprezy, Mr. Gay Poland, wydał dziś oświadczenie. „Sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw. W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów” – czytamy.

Jak podaje TVP Poznań, prokuratura nie otrzymała żadnego zgłoszenia w tej sprawie, a wszelkie czynności mogą być podjęte jedynie na wniosek osoby, która czuje się poszkodowana.

DJ

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.