Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Pierwsza w Polsce Ekumeniczna Szkoła Biblijna powstaje w Łodzi

Abp Grzegorz Ryś. Fot. Archidiecezja Łódzka

Ekumeniczna Szkoła Biblijna, która od października zaczyna działalność w Łodzi, to wspólny projekt Archidiecezji Łódzkiej oraz łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej.

– Pomysł zrodził się podczas wspólnej Ekumenicznej Pielgrzymki do Ziemi Świętej – informuje arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. – Wszyscy mieliśmy doświadczenie jedności na modlitwie wychodzącej ze Słowa, tym bardziej, że ta pielgrzymka rozpoczęła się od pięknego momentu w Nazarecie, gdzie każdy otrzymał do ręki, od duchownego jednego z Kościołów, ekumeniczny przekład Pisma Świętego – wspomina.

Celem nowo powstającej Szkoły Biblijnej ma być przede wszystkim pogłębienie życia chrześcijańskiego w świetle żywego Słowa Bożego, a także wprowadzenie w historię biblijną oraz egzegezę tekstu biblijnego. Szkoła ma pomóc poznać się nawzajem i wymieć doświadczeniem spotkania ze Słowem Bożym. Wykładowcami szkoły będą przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, którzy zaangażowani są w poznawanie, badanie, studiowanie, a także nauczanie Pisma Świętego.

Wesprzyj Więź.pl

– To, że Kościoły protestanckie mają wielki szacunek do Pisma Świętego i osobną drogę do poznawania i studiowania go, wszyscy katolicy dobrze wiedzą. Ale – o czym jestem przekonany – dla naszych braci protestantów, było wielkim wydarzeniem zobaczyć, jak my, katolicy, żyjemy Pismem Świętym – dodaje metropolita łódzki.

Wesprzyj Więź

W pierwszym roku działalności szkoły, księgą przewodnią będzie Apokalipsy św. Jana, apostoła, a rok działalności szkoły zakończy się ekumeniczną pielgrzymką jej śladami.

Wykłady w Ekumenicznej Szkole Biblijnej będą się odbywać w pierwsze soboty miesiąca od października 2019 r. do czerwca 2020 r. Zapisy od początku września w sekretariacie Ekumenicznej Szkoły Biblijnej przy Wydziale Duszpasterstwa Kurii Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi (ul. ks. Skorupki 3). Koszt uczestnictwa 300 zł.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość