Zima 2022, nr 4

Zamów

Zaginiony w Alpach ks. Krzysztof Grzywocz zostanie upamiętniony na Wiktorówkach

Ks. Krzysztof Grzywocz. Fot. Krzysztof Kalinowski

Tablica upamiętniająca ks. Krzysztofa Grzywocza, wykładowcy uniwersyteckiego, kapłana diecezji opolskiej i alpinisty, który zaginął w sierpniu 2017 roku w szwajcarskich Alpach, zostanie poświęcona w poniedziałek 15 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Eucharystii o g. 13:30 przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja. Po liturgii nastąpi poświęcenie tablicy. Ma ona kształt prostokątnej płyty z jednym nieregularnym bokiem i podobizną śp. ks. Krzysztofa Grzywocza. Oprócz krótkiego biogramu wyryto na niej słowa z Księgi Psalmów „Wszystkie moje źródła są w Tobie” (Ps 87,7).

Tablicę pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza poświęcił w sierpniu ub. roku w szwajcarskim Betten bp Andrzej Czaja. Została zamontowana na drodze pomiędzy schroniskiem Bortelhütten a szczytem Bortelhorn.

Tablice upamiętniające duchownego zostały umieszczone też na dzwonnicy w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz ścianie domu przy ul. Książąt Opolskich w Opolu, gdzie ks. Grzywocz mieszkał w latach 2010-2017.

Dokumentacją i upamiętnieniem życia oraz dorobku duszpasterskiego i naukowego ks. Krzysztofa Grzywocza, w postaci publikacji tekstowych oraz materiałów audio i wideo, zajmuje się grupa przyjaciół kapłana. W tym celu powstała strona internetowa kskrzysztofgrzywocz.pl.

W Bibliotece „Więzi” ukazała się książka „Na początku był sens” – rozmowy z ks. Grzywoczem.

Rano 17 sierpnia 2017 roku, po odprawieniu Mszy św. w Betten, ks. Grzywocz wyruszył w góry i nie wrócił. Oficjalna akcja ratownicza prowadzona przez miejscowe służby zakończyła się 23 sierpnia. Kapłan został urzędowo uznany za zaginionego. Miał 55 lat.

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.