Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Zaginiony w Alpach ks. Krzysztof Grzywocz zostanie upamiętniony na Wiktorówkach

Ks. Krzysztof Grzywocz. Fot. Krzysztof Kalinowski

Tablica upamiętniająca ks. Krzysztofa Grzywocza, wykładowcy uniwersyteckiego, kapłana diecezji opolskiej i alpinisty, który zaginął w sierpniu 2017 roku w szwajcarskich Alpach, zostanie poświęcona w poniedziałek 15 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

Eucharystii o g. 13:30 przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja. Po liturgii nastąpi poświęcenie tablicy. Ma ona kształt prostokątnej płyty z jednym nieregularnym bokiem i podobizną śp. ks. Krzysztofa Grzywocza. Oprócz krótkiego biogramu wyryto na niej słowa z Księgi Psalmów „Wszystkie moje źródła są w Tobie” (Ps 87,7).

Wesprzyj Więź.pl

Tablicę pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza poświęcił w sierpniu ub. roku w szwajcarskim Betten bp Andrzej Czaja. Została zamontowana na drodze pomiędzy schroniskiem Bortelhütten a szczytem Bortelhorn.

Tablice upamiętniające duchownego zostały umieszczone też na dzwonnicy w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz ścianie domu przy ul. Książąt Opolskich w Opolu, gdzie ks. Grzywocz mieszkał w latach 2010-2017.

Wesprzyj Więź

Dokumentacją i upamiętnieniem życia oraz dorobku duszpasterskiego i naukowego ks. Krzysztofa Grzywocza, w postaci publikacji tekstowych oraz materiałów audio i wideo, zajmuje się grupa przyjaciół kapłana. W tym celu powstała strona internetowa kskrzysztofgrzywocz.pl.

W Bibliotece „Więzi” ukazała się książka „Na początku był sens” – rozmowy z ks. Grzywoczem.

Rano 17 sierpnia 2017 roku, po odprawieniu Mszy św. w Betten, ks. Grzywocz wyruszył w góry i nie wrócił. Oficjalna akcja ratownicza prowadzona przez miejscowe służby zakończyła się 23 sierpnia. Kapłan został urzędowo uznany za zaginionego. Miał 55 lat.

Podziel się

Wiadomość