Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Anna Wilczyńska nową prezes Stowarzyszenia „Wiosna”

Nowy zarząd Stowarzyszenia „Wiosna”. Fot. Stowarzyszenie Wiosna / Facebook

Wyboru dokonano w nocy walne zgromadzenie organizacji, po niemal dziewięciogodzinnych obradach.

Ubiegłej nocy odbyły się wybory władz Stowarzyszenia „Wiosna”. O wyborze nowego zarządu poinformował kurator organizacji Karol Tatara. Podczas obrad walnego zgromadzenia przed siedzibą „Wiosny” zebrali się pracownicy i wolontariusze.

Prezesem została Anna Wilczyńska, wiceprezesami – Anna Korzycka, Dominika Langer-Gniłka oraz Łukasz Słoniowski.

Wesprzyj Więź

Anna Wilczyńska z „Wiosną” związana jest od 2005 roku, m.in. współtworzyła Akademię Przyszłości, w ostatnim roku kierowała działem HR, a od jesieni 2018 roku pełniła funkcję wiceprezesa zarządu „Wiosny”. W jej ocenie wybrano „zarząd porozumienia”. – To jest to, czego chcemy, do czego została powołana „Szlachetna Paczka”: aby łączyć ludzi i nieść pomoc – mówi. Dodaje, że nowy zarząd jest szansą dla stowarzyszenia i stoją przed nim wielkie wyzwania.

Kryzys w stowarzyszeniu „Wiosna” trwa od września ub. r. Powstał po reportażu Onetu sugerującym, że lider stowarzyszenia ks. Jacek Stryczek stosował mobbing wobec pracowników. W wyniku publikacji podał się on do dymisji, a w październiku walne zgromadzenie powołało na funkcję prezesa ówczesną szefową Szlachetnej Paczki Joannę Sadzik. Potem szefem został ks. Grzegorz Babiarz. W organizacji trwał jednak konflikt, dlatego krakowski sąd rejonowy ustanowił kuratora dla stowarzyszenia – radcę prawnego Karola Tatarę.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość