Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Świeccy katolicy pomodlą się za ofiary wykorzystywania seksualnego w Kościele

Modlitwa odbędzie się dziś o 19.30 w kościele duszpasterstwa środowisk twórczych przy pl. Teatralnym w Warszawie.

Organizatorem jest Magazyn Kontakt. „Dziś bardziej niż kiedykolwiek czujemy, że to my jesteśmy Kościołem. To my, ochrzczeni i ochrzczone, musimy wziąć sprawy w swoje ręce, by nasza wspólnota z powrotem mogła być światłem dla świata, a nie zgorszeniem dla ludzi” – czytamy na facebookowej stronie wydarzenia.

Organizatorzy zaznaczają, że ich obowiązkiem jako świeckich katolików jest nagłaśnianie skandalu przestępstw seksualnych w Kościele i wołających o pomstę do nieba zaniedbań hierarchów, wywieranie nacisku na biskupów i wzywanie ich do poddania się konsekwencjom, do otwarcia archiwów, do zadośćuczynienia ofiarom. „Jednocześnie jednak pragniemy pozostać wspólnotą osób wierzących i razem modlić się w intencji ofiar przestępstw seksualnych. Pragniemy również powierzać Bogu całą naszą wspólnotę, bo wierzymy, że może On dać nam łaskę mądrego działania, a siłę do opamiętania się tym, którzy zawinili myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem” – podkreślają.

Wesprzyj Więź.pl

Modlitwę poprowadzą świeccy katolicy i katoliczki. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym powyższe intencje są bliskie, zarówno katolików, jak i tych, którzy od Kościoła odeszli; wierzących innych wyznań i religii oraz osoby, które nie identyfikują się z żadną religią; osoby świeckie, duchowne i konsekrowane.

Wesprzyj Więź

Więcej informacji tutaj.

Przypominamy także o możliwości wspierania inicjatywy „Zranieni w Kościele” – telefonu dla osób zranionych przemocą seksualną w Kościele. Zbiórka pieniężna prowadzona jest tutaj.

DJ

Podziel się

Wiadomość