Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Papież do imigrantów w Bułgarii: Jesteście krzyżem ludzkości

Papież Franciszek, Rzym, październik 2016 r. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Świat imigrantów i uchodźców jest dziś poniekąd krzyżem ludzkości – powiedział papież Franciszek rano w poniedziałek w ośrodku dla uchodźców Wrażdebna na obrzeżach Sofii.

O przebiegu tego spotkania poinformował Radio Watykańskie tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti.

Spotkanie z uchodźcami trwało około 25 minut. Zwracając się do dzieci i ich rodziców z Syrii i Iraku oraz do wszystkich wolontariuszy obecnych w centrum, papież zauważył, że dzieci zawsze pomagają lepiej zrozumieć, co się dzieje. Podkreślił cierpienie, jakie przeżyły dzieci i ich rodziny, uciekając od wojny, ubóstwa i próbując wkroczyć do innych obszarów świata, ale także żywe w nich poczucie nadziei. – Dzisiaj świat imigrantów i uchodźców jest poniekąd krzyżem, krzyżem ludzkości, jest krzyżem wielu ludzi, którzy cierpią – mówił Franciszek.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

Podziękował migrantom za ich dobrą wolę, którą – mimo przeżywanego w drodze cierpienia – wnoszą tam, gdzie przybywają. Poprosił o modlitwę w swojej intencji.

Gisotti poinformował, że dzieci przekazały papieżowi rysunki. Ten zostawił w darze ikonę Matki Bożej, wskazując na obecność macierzyństwa w miejscu tak wielkiego cierpienia, ale zarazem nadziei, jakim jest ośrodek przyjmowania uchodźców. Dodał, że papież został serdecznie przyjęty przez uchodźców wyznających różne religie.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość