Jesień 2022, nr 3

Zamów

Papież do imigrantów w Bułgarii: Jesteście krzyżem ludzkości

Papież Franciszek, Rzym, październik 2016 r. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Świat imigrantów i uchodźców jest dziś poniekąd krzyżem ludzkości – powiedział papież Franciszek rano w poniedziałek w ośrodku dla uchodźców Wrażdebna na obrzeżach Sofii.

O przebiegu tego spotkania poinformował Radio Watykańskie tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisotti.

Spotkanie z uchodźcami trwało około 25 minut. Zwracając się do dzieci i ich rodziców z Syrii i Iraku oraz do wszystkich wolontariuszy obecnych w centrum, papież zauważył, że dzieci zawsze pomagają lepiej zrozumieć, co się dzieje. Podkreślił cierpienie, jakie przeżyły dzieci i ich rodziny, uciekając od wojny, ubóstwa i próbując wkroczyć do innych obszarów świata, ale także żywe w nich poczucie nadziei. – Dzisiaj świat imigrantów i uchodźców jest poniekąd krzyżem, krzyżem ludzkości, jest krzyżem wielu ludzi, którzy cierpią – mówił Franciszek.

Czytasz Więź? Wspieraj od dziś

Podziękował migrantom za ich dobrą wolę, którą – mimo przeżywanego w drodze cierpienia – wnoszą tam, gdzie przybywają. Poprosił o modlitwę w swojej intencji.

Gisotti poinformował, że dzieci przekazały papieżowi rysunki. Ten zostawił w darze ikonę Matki Bożej, wskazując na obecność macierzyństwa w miejscu tak wielkiego cierpienia, ale zarazem nadziei, jakim jest ośrodek przyjmowania uchodźców. Dodał, że papież został serdecznie przyjęty przez uchodźców wyznających różne religie.

KAI, JH

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.