Jacek Hajduk, Józef Witlin w Ameryce, Wydawnictwo Więź

Zima 2023, nr 4

Zamów

Marta Titaniec odznaczona za działalność na rzecz potrzebujących

Marta Titaniec z dziećmi z Antanimievy. Fot. z archiwum Marty Titaniec

To niezwykle ważne, aby Polska uczestniczyła w pomocy potrzebującym, chociażby dlatego, że sami byliśmy kiedyś krajem, w którym ludzie potrzebowali pomocy – mówił podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda wręczył dziś w Pałacu Prezydenckim odznaczenia za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Wesprzyj Więź

Prezydent odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski ks. Waldemara Cisłę i Wojciecha Wilka, po kilkanaście osób otrzymało Złoty Krzyż Zasługi i Srebrny Krzyż Zasługi. Wśród nagrodzonych tym ostatnim jest Marta Titaniec, członkini prezydium zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, gdzie kieruje projektami pomocy humanitarnej.

Marta Titaniec jest także autorką i przyjaciółką „Więzi”, należy do think tanku Laboratorium „Więzi”. To absolwentka politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2000 roku sekretarz generalna Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, w latach 2010-2018 była kierowniczką działu projektów zagranicznych w Caritas Polska. Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego X i XI Zjazdu Gnieźnieńskiego i wiceprezes Fundacji Św. Wojciecha-Adalberta w Gnieźnie.

DJ

Podziel się

Wiadomość