Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Polski biskup zachęca diecezjan do zbiórki elektrośmieci

Bp Jan Piotrowski. Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0

Dzięki zbiórce chcemy budować kolejne studnie w krajach, gdzie ludzie nie mają dostępu do wody pitnej – pisze biskup kielecki Jan Piotrowski.

Biskup Jan Piotrowski wydał komunikat dotyczący zbierania surowców wtórnych.

Wesprzyj Więź.pl

Przypomina efekty dotychczasowych zbiórek. „Dzięki pomocy duszpasterzy i diecezjan, udało nam się w ubiegłym roku zebrać ponad 300 ton elektroodpadów. Dzięki tej akcji wybudowaliśmy oddział okulistyki w szpitalu na Jamajce, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki” – pisze.

„Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców diecezji kieleckiej o dołączenie do tak zaszczytnej akcji. Wystarczy przywieźć zużyty sprzęt w wyznaczone miejsce” – apeluje biskup kielecki. Dodaje, że „we wszystkich parafiach miasta Kielce ustawione zostały żółte kontenery z napisem „Pomaganie przez ubranie”.

Dzięki zbiórkom makulatury w diecezji zbudowano już cztery studnie w Afryce, a koordynator akcji Władysław Burzawa przekazuje właśnie pieniądze na piątą – w Czadzie.

Wesprzyj Więź

„Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska, o czym przypomina nam papież Franciszek, ale również pomagamy tym, którym żyje się gorzej niż nam. Niech wszystkie inicjatywy służące pomocy innym ludziom wspiera Dobry i Miłosierny Pan” – podkreśla biskup kielecki.

Z kolei środki uzyskane poprzez zbiórkę elektrośmieci zostaną przekazane na projekty edukacyjne w Peru i na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość