Testament | Księgarnia Wydawnictwo Poznańskie (wydawnictwopoznanskie.pl)

Lato 2024, nr 2

Zamów

Dziś w całej Polsce odbędą się marsze przeciw przemocy

Fot. Grzegorz Mehring / Gdansk.pl

Mieszkańcy polskich miast chcą okazać solidarność z walczącym o życie prezydentem Pawłem Adamowiczem oraz powiedzieć stop mowie nienawiści.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w swoim mieście. Obecnie walczy o życie w szpitalu.

Wczorajsze zdarzenie poruszyło Polaków. W mediach społecznościowych ludzie zaczęli skrzykiwać się na spontaniczne spotkania. W wielu miejscowościach planują dziś spotkania, marsze i wiece. Te ostatnie planowane są także w Berlinie i Londynie.

Wesprzyj Więź.pl

Marsze odbędą się na terenie całej Polski. Nie tylko w dużych miastach, jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź, Katowice, ale także mniejszych, jak Leszno, Zgorzelec, Czarnków.

Mapę wszystkich miejscowości można zobaczyć tutaj.

Wesprzyj Więź

Dziś nad ranem media przekazały apel gdańskiego szpitala i władz miasta o krew grupy 0 RhD-. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku od rana ustawiają się kolejki do oddania krwi.

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy poinformował z kolei, że prezydent zaprosił dziś na godz. 16 szefów parlamentarnych partii politycznych w celu omówienia organizacji wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści w Gdańsku. Marsz miałby się odbyć jutro wieczorem.

DJ

Podziel się

Wiadomość