Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Rusza druga edycja Akademii Miasta i Państwa

Akademia Miasta i Państwa - projekt edukacyjny dla osób zainteresowanych sprawami publicznymi

„Nasza inicjatywa ma pomóc uczestnikom dialogu społecznego w lepszym rozumieniu mechanizmów funkcjonowania instytucji państwa i samorządu” – mówi Zbigniew Derdziuk, koordynator Akademii Miasta i Państwa. Rekrutacja do drugiej edycji Akademii trwa do 15 grudnia.

Misją AMiP jest wspieranie i promowanie dialogu społecznego poprzez rozwój kompetencji jego uczestników. Program Akademii przygotowany przez znakomitych ekspertów w swoich dziedzinach poruszał będzie tematy związane między innymi z finansami publicznymi, dialogiem społecznym, funkcjonowaniem rynków czy komunikacją z obywatelami.

Wesprzyj Więź.pl

W programie drugiej edycji zawarto jedenaście sesji tematycznych. Poruszone zostaną m.in. aspekty prawne i wolnościowe działalności propaństwowej, podział władz, relacje państwo-Kościół i związki wyznaniowe, media, finanse publiczne po politykę zagraniczną i funkcjonowanie rynków finansowych). Wśród prowadzących znaleźli się m.in. Elżbieta Hibner, Zbigniew Nosowski, Michał Królikowski, Magdalena Dulińska czy Paweł Kuglarz.

Wesprzyj Więź

Dyrektor AMiP Magdalena Bigaj zapowiada, że jednym z elementów projektu jest praktyka dialogu: „Większość z wykonywanych zawodów wymaga dobrej komunikacji i nastawienia na kooperację. Akademia Miasta i Państwa to inicjatywa, w której do wymiany opinii i dialogu z uczestnikami przywiązujemy najwyższą wagę. Pozyskasz nie tylko wiedzę o funkcjonowaniu państwa, ale również umiejętności w zakresie dialogu społecznego”. Koordynator i pomysłodawca projektu Zbigniew Derdziuk dodaje: „Nasza inicjatywa ma pomóc uczestnikom dialogu społecznego w lepszym rozumieniu mechanizmów funkcjonowania instytucji państwa i samorządu”.

Pierwszą edycję projektu realizowaną w 2018 r. ukończyło trzydzieści osób.

Rekrutacja do drugiej edycji AMiP trwa do 15 grudnia pod tym adresem. Laboratorium „Więzi” jest partnerem merytorycznym projektu.

Podziel się

Wiadomość