Lato 2023, nr 2

Zamów

Rusza druga edycja Akademii Miasta i Państwa

Akademia Miasta i Państwa - projekt edukacyjny dla osób zainteresowanych sprawami publicznymi

„Nasza inicjatywa ma pomóc uczestnikom dialogu społecznego w lepszym rozumieniu mechanizmów funkcjonowania instytucji państwa i samorządu” – mówi Zbigniew Derdziuk, koordynator Akademii Miasta i Państwa. Rekrutacja do drugiej edycji Akademii trwa do 15 grudnia.

Misją AMiP jest wspieranie i promowanie dialogu społecznego poprzez rozwój kompetencji jego uczestników. Program Akademii przygotowany przez znakomitych ekspertów w swoich dziedzinach poruszał będzie tematy związane między innymi z finansami publicznymi, dialogiem społecznym, funkcjonowaniem rynków czy komunikacją z obywatelami.

W programie drugiej edycji zawarto jedenaście sesji tematycznych. Poruszone zostaną m.in. aspekty prawne i wolnościowe działalności propaństwowej, podział władz, relacje państwo-Kościół i związki wyznaniowe, media, finanse publiczne po politykę zagraniczną i funkcjonowanie rynków finansowych). Wśród prowadzących znaleźli się m.in. Elżbieta Hibner, Zbigniew Nosowski, Michał Królikowski, Magdalena Dulińska czy Paweł Kuglarz.

Wesprzyj Więź

Dyrektor AMiP Magdalena Bigaj zapowiada, że jednym z elementów projektu jest praktyka dialogu: „Większość z wykonywanych zawodów wymaga dobrej komunikacji i nastawienia na kooperację. Akademia Miasta i Państwa to inicjatywa, w której do wymiany opinii i dialogu z uczestnikami przywiązujemy najwyższą wagę. Pozyskasz nie tylko wiedzę o funkcjonowaniu państwa, ale również umiejętności w zakresie dialogu społecznego”. Koordynator i pomysłodawca projektu Zbigniew Derdziuk dodaje: „Nasza inicjatywa ma pomóc uczestnikom dialogu społecznego w lepszym rozumieniu mechanizmów funkcjonowania instytucji państwa i samorządu”.

Pierwszą edycję projektu realizowaną w 2018 r. ukończyło trzydzieści osób.

Rekrutacja do drugiej edycji AMiP trwa do 15 grudnia pod tym adresem. Laboratorium „Więzi” jest partnerem merytorycznym projektu.

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.