Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Włoscy biskupi tworzą służbę ds. ochrony małoletnich

Przewodniczący włoskiego episkopatu kard. Gualtiero Bassetti. Fot. Regione Umbria News - Agenzia informazione istituzionale Assemblea legislativa / CC BY 2.0

Przy Konferencji Episkopatu Włoch powstanie Krajowa Służba Ochrony Małoletnich i Osób Najsłabszych. W prace instytucji zostaną włączeni świeccy specjaliści.

Przewodniczący włoskiego episkopatu kard. Gualtiero Bassetti zapowiada, że Kościół we Włoszech będzie zapobiegał wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich w oparciu o „bardziej dokładną analizę psychologiczną i psychiatryczną” kleryków seminariów duchownych. – Nie rozwiążemy problemu w stu procentach, ale zastanawiamy się nad tym, jak to zrobić – zastrzega metropolita Perugii.

Wesprzyj Więź

Włoski kardynał podkreśla, że kleryk, który został usunięty z seminarium z powodu problemów z seksualnością, nie powinien być przyjęty w innym seminarium. Ponadto wychowanie religijne – jak zauważył – musi mieć „bardziej wspólnotowy” charakter, gdyż przebywanie księdza samego z dziećmi w oratorium „jest czymś ryzykownym”.

Wesprzyj Więź.pl

Kard. Bassetti przyznaje, że włoski episkopat nie dysponuje dokładnymi danymi, dotyczącymi „plagi” pedofilii we Włoszech.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość