rE-medium | Tygodnik Powszechny

Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Premiera książki ks. Andrzeja Szostka i Ignacego Dudkiewicza

Ikona „Chrystus i św. Menas” jako okładka książki „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie” ks. Andrzeja Szostka i Ignacego Dudkiewicza

Wywiad rzekę „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie” od dziś można kupić w księgarni internetowej „Więzi”. Premiera 12 listopada.

Wesprzyj Więź

Rozmowy Ignacego Dudkiewicza z ks. prof. Andrzejem Szostkiem pokazują, że „uczestniczenie w losie Drugiego” to nie tylko bycie blisko niego. To nie tylko próba nawiązania przyjaźni, gdy łączy nas świat wartości i podobny sposób myślenia, ale również wspólne mierzenie się z pytaniami, na które każdy szuka odpowiedzi. To pytania najprostsze i najważniejsze zarazem – o początek i koniec życia, stosunek do własnego ciała, rolę sumienia w podejmowaniu decyzji, ale też o wszelką inność, o odpowiedzialność za swoje otoczenie.

Ignacy Dudkiewicz nie boi się pytań trudnych i ważnych. Ks. prof. Andrzej Szostek odpowiada mu nie tylko jako naukowiec, sięga również do osobistej historii, która pokazuje drogę dojrzewania człowieka i kapłana do roli  duchowego towarzysza. Ich rozmowa daje czytelnikowi sporą dawkę wiedzy, ale nade wszystko skłania do refleksji i inspiruje do myślenia.

Książkę można zamówić tutaj.

Podziel się

Wiadomość