Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Ewa Błaszczyk i abp Wojciech Polak laureatami Medalu św. Jerzego

Ewa Błaszczyk i abp Wojciech Polak

Prezes Fundacji „A kogo?” Ewa Błaszczyk została odznaczona za „przywracanie nadziei, której nie dawała nawet medycyna”, a prymas Polski abp Wojciech Polak – za „walkę ze smokiem podziałów, które oddaliły od siebie Polaków”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek w Krakowie.

Medale św. Jerzego zostały przyznane już po raz dwudziesty piąty przez redakcję „Tygodnika Powszechnego”. Nagradzani są nimi ci, którzy „zmagają się ze złem i uparcie budują dobro w życiu społecznym”. Wyróżnienie przyznaje kapituła, w której zasiadają: ks. Adam Boniecki, Piotr Mucharski, Władysław Stróżewski i Andrzej Zoll.

Wesprzyj Więź.pl

Ewa Błaszczyk została odznaczona za „przywracanie nadziei, której nie dawała nawet medycyna”, a abp Wojciech Polak – za „walkę ze smokiem podziałów, które oddaliły od siebie Polaków. Za to, że jest siłą spokoju naszego Kościoła”.

Uroczystość wręczenia Medali odbędzie się w Krakowie 15 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Poprzedzi ją Msza św. w bazylice św. Floriana.

Wesprzyj Więź

W poprzednich latach Medalem zostali wyróżnieni m.in.: Janina Ochojska, s. Małgorzata Chmielewska, prof. Barbara Skarga, abp Józef Życiński, prof. Leszek Kołakowski, Anna Dymna, ks. Michał Heller, ks. Jan Kaczkowski i Adam Strzembosz.

Medal wykonał krakowski artysta-rzeźbiarz Maciej Zychowicz. Znalazły się na nim słowa Psalmu 37. w przekładzie Marka Skwarnickiego: „Powierz Panu swą drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał. On sprawi, że twa sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a prawość Twoja, jak blask południa”.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość