Zima 2022, nr 4

Zamów

Trwają zapisy na warsztaty „Dialog w praktyce”

Konrad Ciesiołkiewicz (pierwszy z lewej w centrum zdjęcia) podczas konferencji „Lillehammer Miasto Dialogu” w lipcu 2018 r.

Termin najbliższego szkolenia to 22-23 listopada. Zaprasza Komitet Dialogu Społecznego.

Komitet Dialogu Społecznego zaczął nabór do projektu edukacyjnego „Dialog w praktyce”. Promowana forma dialogu opiera się na założeniach modelu Nonviolent Communication (NVC), czyli na tzw. komunikacji bez przemocy.

– Dialog, choć niedoceniany, może być ważnym elementem poszanowania godności ludzi, praw człowieka i wolności obywatelskich. Może być również drogą prowadzącą do budowania przyjaznych relacji społecznych, rozwiązywania konfliktów i wzmacniania społecznego kapitału. I w końcu, co jest bardzo ważne, z powodu narastających napięć na świecie i w Polsce, jest jedną z najlepszych dostępnych metod rozwiązywania konfliktów społecznych, ekonomicznych i politycznych – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, sekretarz Komitetu, koordynator inicjatywy „Dialog w praktyce” i członek Laboratorium „Więzi”. Komitet Dialogu Społecznego zauważa, że niska kultura dialogu i brak umiejętności z nią związanych prowadzi do wielu zagrożeń, których konsekwencje trwają zazwyczaj przez długie lata.

Warsztaty „Dialog w praktyce” odbędą się w Warszawie, w formie 2 zjazdów trwających 2 dni szkoleniowe (łącznie 4 dni, w godz. 9.00-17.00). Grupa szkoleniowa będzie liczyła 16-20 osób. Termin najbliższego szkolenia to 22-23 listopada 2018 (czwartek i piątek) i 18-19 grudnia 2018 (wtorek i środa).

Organizatorzy warsztatów wierzą, że poprzez trening i praktykę można nauczyć się konstruktywnego prowadzenia dialogu i wypracowywania rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron – właśnie takie umiejętności będą nabywać uczestnicy. Warsztaty kierowane jest do osób aktywnych społecznie, zawodowo czy publicznie chcących promować i modelować kulturę pokojowego dialogu.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy: Agnieszka Turska-Majewska – psycholog, trener komunikacji Nonviolent Communication i Tomasz Majewski – psycholog, terapeuta i trener, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA), członek Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Więź, zima 2022

Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa i warunkuje uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 100 zł. Zebrana kwota pozwoli nam pokryć symboliczną część kosztów związanych z organizacją warsztatów.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 19 października 2018 r. Osoby zakwalifikowane na warsztaty zostaną poinformowane nie później niż 31 października.

DJ

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.