Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Trwają zapisy na warsztaty „Dialog w praktyce”

Konrad Ciesiołkiewicz (pierwszy z lewej w centrum zdjęcia) podczas konferencji „Lillehammer Miasto Dialogu” w lipcu 2018 r.

Termin najbliższego szkolenia to 22-23 listopada. Zaprasza Komitet Dialogu Społecznego.

Komitet Dialogu Społecznego zaczął nabór do projektu edukacyjnego „Dialog w praktyce”. Promowana forma dialogu opiera się na założeniach modelu Nonviolent Communication (NVC), czyli na tzw. komunikacji bez przemocy.

– Dialog, choć niedoceniany, może być ważnym elementem poszanowania godności ludzi, praw człowieka i wolności obywatelskich. Może być również drogą prowadzącą do budowania przyjaznych relacji społecznych, rozwiązywania konfliktów i wzmacniania społecznego kapitału. I w końcu, co jest bardzo ważne, z powodu narastających napięć na świecie i w Polsce, jest jedną z najlepszych dostępnych metod rozwiązywania konfliktów społecznych, ekonomicznych i politycznych – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, sekretarz Komitetu, koordynator inicjatywy „Dialog w praktyce” i członek Laboratorium „Więzi”. Komitet Dialogu Społecznego zauważa, że niska kultura dialogu i brak umiejętności z nią związanych prowadzi do wielu zagrożeń, których konsekwencje trwają zazwyczaj przez długie lata.

Wesprzyj Więź.pl

Warsztaty „Dialog w praktyce” odbędą się w Warszawie, w formie 2 zjazdów trwających 2 dni szkoleniowe (łącznie 4 dni, w godz. 9.00-17.00). Grupa szkoleniowa będzie liczyła 16-20 osób. Termin najbliższego szkolenia to 22-23 listopada 2018 (czwartek i piątek) i 18-19 grudnia 2018 (wtorek i środa).

Organizatorzy warsztatów wierzą, że poprzez trening i praktykę można nauczyć się konstruktywnego prowadzenia dialogu i wypracowywania rozwiązań satysfakcjonujących dla obu stron – właśnie takie umiejętności będą nabywać uczestnicy. Warsztaty kierowane jest do osób aktywnych społecznie, zawodowo czy publicznie chcących promować i modelować kulturę pokojowego dialogu.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy: Agnieszka Turska-Majewska – psycholog, trener komunikacji Nonviolent Communication i Tomasz Majewski – psycholog, terapeuta i trener, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA), członek Stowarzyszenia na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Wesprzyj Więź

Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa i warunkuje uzyskanie certyfikatu ukończenia kursu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 100 zł. Zebrana kwota pozwoli nam pokryć symboliczną część kosztów związanych z organizacją warsztatów.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 19 października 2018 r. Osoby zakwalifikowane na warsztaty zostaną poinformowane nie później niż 31 października.

DJ

Podziel się

Wiadomość