Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej odchodzi „z powodu rozbieżności z władzami”

Bp Romuald Kamiński. Fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl

Bp Romuald Kamiński przyjął dziś rezygnację Mateusza Dzieduszyckiego, który funkcję rzecznika pełnił od 2014 roku.

O swojej decyzji Mateusz Dzieduszycki poinformował na Twitterze: „Bp Romuald Kamiński przyjął moją rezygnację z funkcji rzecznika prasowego Diecezji Warszawsko-Praskiej. Dziękuję Wszystkim za ten czas i zapraszam na Salve.tv”.

Pytany przez Katolicką Agencję Informacyjną o powody rezygnacji, były rzecznik odpowiedział, że zrzekł się tej funkcji „z powodu rozbieżności z władzami diecezji co do kwestii, które mają wpływ na funkcjonowanie rzecznika w diecezji”.

Mateusz Dzieduszycki powiedział też, że podjęcie przez niego obowiązków rzecznika diecezji było związane z osobą ówczesnego ordynariusza abp. Henryka Hosera (po przejściu na emeryturę wyjechał jako specjalny wysłannik papieża Franciszka do Medziugorie). – To wynikało z tamtych okoliczności, z tamtego czasu – dodał.

Wesprzyj Więź

Poinformował też, że chce się teraz skupić na rozwoju internetowej telewizji Salve.tv, której jest redaktorem naczelnym.

Dzieduszycki był w przeszłości reporterem TVP, producentem i reżyserem, od 2011 r. twórcą i redaktorem naczelnym chrześcijańskiej telewizji Razem.tv. Funkcję rzecznika diecezji warszawsko-praskiej pełnił od 2014 r.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość