Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Franciszek spotka się w Dublinie z ofiarami księży

Franciszek podczas audiencji generalnej w październiku 2016. Fot. Mazur/catholicnews.org.uk

Dublin i Knock – te dwie miejscowości odwiedzi papież Franciszek w czasie dwudniowej podróży apostolskiej do Irlandii w dniach 25-26 sierpnia.

We wtorek dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Greg Burke poinformował, że papież spotka się z ofiarami wykorzystywania seksualnego przez duchownych. Będzie też modlił się w ich intencji w katedrze Najświętszej Maryi Panny w Dublinie. Szczegóły dotyczące tego spotkania zostaną ujawnione dopiero po jego zakończeniu.

Ponadto w Dublinie papież złoży kurtuazyjną wizytę prezydentowi Irlandii. Wygłosi przemówienie do przedstawicieli władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego w Zamku Dublińskim. Odwiedzi też prokatedrę Najświętszej Maryi Panny, gdzie spotka się z małżeństwami oraz ośrodek dla bezdomnych, prowadzony przez kapucynów, gdzie spotka się z bezdomnymi rodzinami. Wieczorem zaplanowano natomiast prywatne spotkanie z irlandzkimi jezuitami. O 19.30 na stadionie Croke Park papież weźmie udział w Święcie Rodzin i wygłosi przemówienie.

Wesprzyj Więź.pl
Wesprzyj Więź

W niedzielę rano Franciszek odleci samolotem do Knock. Pomodli się w kaplicy Objawień, po czym na placu przed sanktuarium odmówi ze zgromadzonymi modlitwę „Anioł Pański”. Po trwającej zaledwie godzinę wizycie powróci samolotem do Dublina. O 15.00 w parku Phoenix odprawi Mszę św. na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin, a następnie w klasztorze sióstr dominikanek przemówi do irlandzkich biskupów.

W niedzielny wieczór, o godz. 18.30, na lotnisku odbędzie się krótka ceremonia pożegnania, po czym papież odleci samolotem do Rzymu.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość