Zima 2022, nr 4

Zamów

Ks. Krzysztof Grzywocz upamiętniony w Szwajcarii

Ks. Krzysztof Grzywocz. Fot. Krzysztof Kalinowski

Tablicę w Betten poświęcił bp Andrzej Czaja, ordynariusz opolski.

Biskup opolski Andrzej Czaja sprawował wczoraj w szwajcarskim Betten Mszę św. w intencji ks. Krzysztofa Grzywocza. Na zakończenie modlitwy poświęcił tablicę pamięci zaginionego księdza, który regularnie od 2008 roku posługiwał w sierpniu w tej parafii.

Na drodze pomiędzy schroniskiem Bortelhütten a szczytem Bortelhorn – tuż obok krzyża – Szwajcarzy zamontowali tablicę o treści: „Ku pamięci ks. Krzysztofa Grzywocza (ur. 1962), kapłana Diecezji Opolskiej, który zaginął 17 VIII 2017 r. w drodze na Bortelhorn” (napis także w języku niemieckim).

Wcześniej tablice upamiętniające duchownego zostały umieszczone w Polsce – na dzwonnicy w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim oraz ścianie domu przy ul. Książąt Opolskich w Opolu, gdzie ks. Grzywocz mieszkał w latach 2010-2017.

Więź, zima 2022

17 sierpnia 2017 r. ks. Krzysztof Grzywocz wyruszył w góry i nie wrócił. Oficjalna akcja ratownicza prowadzona przez miejscowe służby zakończyła się 23 sierpnia. Duchowny został urzędowo uznany za zaginionego.

KAI, DJ

Książkę ks. Grzywocza „Na początku był sens” kupicie tutaj.

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.