Zima 2022, nr 4

Zamów

Dyrektorzy Muzeum POLIN honorowymi członkami Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Prof. Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Fot. M. Starowieyska

To wyróżnienie dla całego zespołu POLIN, bo rzeczywiście prowadzimy – wydaje mi się najlepszy, a przynajmniej najbardziej popularny – program edukacji o Sprawiedliwych w Polsce – mówi PAP dyrektor Muzeum prof. Dariusz Stola.

Więź, zima 2022

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, dyrektor Muzeum POLIN prof. Dariusz Stola, wraz ze swoimi zastępcami – Jolantą Gomulą i Dorotą Keller-Zalewską – otrzymali honorowe członkostwo w Polskim Towarzystwie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata za „starania na rzecz zachowania pamięci o Sprawiedliwych”. Uroczystość odbyła się 7 sierpnia w warszawskim Hotelu Hilton. Odznaczenia wręczyła prezes PTSwNŚ Anna Stupnicka-Bando.

– Jestem zaszczycony i wzruszony, ale rozumiem, że to wyróżnienie dla całego zespołu Muzeum POLIN, bo rzeczywiście prowadzimy – wydaje mi się najlepszy, a przynajmniej najbardziej popularny – program edukacji o Sprawiedliwych w Polsce – powiedział PAP dyrektor Muzeum POLIN prof. Dariusz Stola. – Sprawiedliwi na to zasługują. Zasługują na prawdę – a to, co mówimy jest prawdziwe. To nie jest propaganda, to nie jest pudrowanie, bo wojna to jest czas straszny. Wojna to jest taki test dla charakterów, w którym tylko niewielu zostaje bohaterami, bo trzeba pamiętać, że bohaterowie zawsze są nieliczni – dodał.

DJ

Podziel się

Wiadomość

Dodaj komentarz

Twoje dane będą przetwarzane w celu publikacji komentarza, a ich administratorem będzie Towarzystwo Więź. Szczegóły: polityka prywatności.