Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Otwarci na miłość” – premiera audiobooka z refleksjami ks. Grzywocza

Ks. Krzysztof Grzywocz podczas spotkania w warszawskim Klubie Inteligencji Katolickiej 24 stycznia 2017 r. Fot. Marcin Kiedio

Autorzy – ks. Krzysztof Grzywocz oraz Monika i Marcin Gajdowie – odpowiadają na pytanie skąd czerpać siłę, by kochać.

17 lipca ukazał się audiobook „Otwarci na miłość – jak pokonać bariery” autorstwa ks. Krzysztofa Grzywocza oraz Moniki i Marcina Gajdowów.

Autorzy przekazują swoją solidną wiedzę oraz ogromne doświadczenie terapeutyczne i duchowe, a także praktyczne odpowiedzi na pytania dotyczące zwykłej, codziennej miłości, takie jak: Jak sprawdzić, czy kochasz właściwie? Jak rozwijać miłość na wszystkich poziomach (z ukochanym, małżonkiem, dziećmi, rodzicami, przyjaciółmi)? Jak pogodzić afirmację ze stawianiem wymagań? Co osłabia nasze więzi i jak temu zapobiegać? Skąd czerpać siłę, by kochać?

„Wzajemna więź opiera się na trzech najważniejszych potrzebach: potrzebie związku, przyjęcia i intymności. Jeżeli te trzy potrzeby są wypełnione zarówno w porządku dawania, jak i brania, to człowiek funkcjonuje harmonijnie i jest szczęśliwy” – mówił ks. Krzysztof Grzywocz. „Niebezpieczeństwo zamknięcia jest nieporównywalnie większe od ryzyka otwarcia” – dodawał.

Wesprzyj Więź

Monika i dk. Marcin Gajdowie to małżonkowie od 1991 roku, rodzice czworga dzieci. Oboje są psychoterapeutami, prowadzącymi od wielu lat działalność rekolekcyjną, konferencyjną, terapeutyczną. Ich książki „Rodzice w akcji” i „Rozwój. Jak współpracować z łaską?” stały się bestsellerami.

Ks. Krzysztof Grzywocz to duchowny diecezji opolskiej, doktor teologii duchowości. Przez trzynaście lat był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. Wykładał teologię duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy. Autor książek, m.in. „Przesłonięte światło. Depresja a życie duchowe”, „Uczucia niekochane”, „Duchowość i sny” oraz licznych tekstów publikowanych m.in. w „Życiu Duchowym”, „Znaku”, „Pastores” i „Więzi”. 17 sierpnia 2017 r. zaginął w Alpach Szwajcarskich. W kwietniu w wydawnictwie „Więź” ukazała się jego książka „Na początku był sens”.

„Więź” jest patronem medialnym audiobooka „Otwarci na miłość – jak pokonać bariery” .

Podziel się

Wiadomość