Wiosna 2024, nr 1

Zamów

„Mam nadzieję powędrować z Wami i Wam posłużyć”. Abp Ryś po raz 27 idzie pieszo na Jasną Górę

Abp Grzegorz Ryś. Fot. Archidiecezja Łódzka

Warto przez kilka dni znaleźć się jak apostołowie z Jezusem w drodze. Wiem, do czego Was zapraszam. Sam dwadzieścia sześć razy pielgrzymowałem na Jasną Górę pieszo z Krakowa – pisze abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, w liście do swoich diecezjan.

List abp. Grzegorza Rysia opublikowała dziś na swojej stronie Archidiecezja Łódzka. Powołując się na papieża Franciszka, arcybiskup zachęca wiernych: – Warto przez kilka dni znaleźć się jak apostołowie z Jezusem w drodze – stać się grupą Jego uczniów w „szkole”, która się przemieszcza. Doświadczyć tego, o czym mówi papież: jak zmienia się nasz „wzrok wiary” – jak dalece poszerza się mój horyzont widzenia świata; jak pogłębia się sposób widzenia bliźnich i samego siebie.

Abp Ryś pisze, że „pielgrzymka to czas pięknych rekolekcji: zmierzenia się ze sobą w świetle codziennie słuchanego Słowa, codziennie przeżywanej liturgii, i w codziennym doświadczeniu realnej wspólnoty Sióstr i Braci (czasami to wręcz odkrycie, że taka wspólnota w ogóle jest możliwa!). Spotkajmy się w doświadczeniu wędrującego za Panem Kościoła!”.

– Wiem, do czego Was zapraszam. Sam dwadzieścia sześć razy pielgrzymowałem na Jasną Górę pieszo z Krakowa. Wybieram się również w tym roku. Mam nadzieję powędrować z Wami i Wam posłużyć – zaznacza metropolita łódzki.

Zaproszenie do wspólnego wędrowania na Jasną Górę abp Ryś kieruje szczególnie do młodych. – Młodzi, chodźcie! Na pielgrzymce znajdziemy czas, byśmy mogli ze sobą pobyć i porozmawiać, wzajemnie pozadawać sobie ważne pytania, i z uwagą poszukać na nie odpowiedzi – zachęca.

Wesprzyj Więź

Na zakończenie listu łódzki arcybiskup zwraca się także do tych, którzy nie mogę uczestniczyć w pielgrzymowaniu. – Proszę was, byście duchowo towarzyszyli wszystkim pielgrzymom. Powierzcie im bez obaw Wasze intencje. Z takiej wspólnej intensywnej modlitwy urodzi się dla naszego Kościoła niejedno i niebagatelne dobro! – pisze.

Z Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę co roku organizowanych jest 18 pielgrzymek. Najliczniejsza, Piesza Pielgrzymka Łódzka, wyruszy 21 sierpnia.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość