Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Zmiany w Towarzystwie „Więź”. Nowy zarząd zapowiada rozwój cyfrowy

Kwartalnik „Więź”

Ewa Buczek, sekretarz redakcji kwartalnika „Więź”, i Jakub Halcewicz-Pleskaczewski, naczelny serwisu Więź.pl, dołączają do zarządu Towarzystwa „Więź”. Wybrany na dwuletnią kadencję zarząd planuje cyfrowy rozwój wydawnictwa.

Od wczoraj Towarzystwo „Więź” ma nowy zarząd. Z dotychczasowego składu ustąpił Cezary Gawryś, naczelny kwartalnika „Więź” w latach 1995-2001, obecnie redaktor w Wydawnictwie Więź. Teraz w sześcioosobowym zarządzie zasiadają Zbigniew Nosowski (prezes), Aleksandra Brochocka, Ewa Buczek, Paweł Kądziela, Ewa Kiedio i Jakub Halcewicz-Pleskaczewski.

– Rozszerzamy skład zarządu, aby zapewnić w nim obecność osób, które na co dzień decydują o działaniach naszego wydawnictwa, kwartalnika i portalu. To szczególnie ważne w tej kadencji zarządu, ponieważ planujemy dalszy, zdecydowany rozwój w sieci – mówi Zbigniew Nosowski, prezes zarządu i naczelny kwartalnika „Więź”.

Wesprzyj Więź.pl

Zmiany personalne wynikają z rozpoczętych już działań, zwłaszcza wcielania strategii obecności „Więzi” w internecie: uruchomienia nowego serwisu informacyjno-publicystycznego Więź.pl, wzmacniania subskrypcyjnego finansowania czy zwiększenia oferty ebooków.

Przez ostatnie dwa lata liczba odsłon stron „Więzi” wzrosła ponad ośmiokrotnie, a liczba użytkowników ponad dziesięciokrotnie. Wśród internautów wzrasta świadomość wagi „Więzi” jako źródła umiarkowanych i nieoczywistych opinii, o czym świadczy stały wzrost liczby subskrybentów, regularnie wspierających „Więź”. Działania w sieci przekładają się na wzrosty sprzedaży drukowanego kwartalnika, który zanotował od lutego blisko 300 nowych prenumeratorów i planuje zwiększenie nakładu.

Wesprzyj Więź

Za rozwój cyfrowy odpowiada Jakub Halcewicz-Pleskaczewski, który współpracuje z „Więzią” od dwóch lat, a od lutego jest redaktorem naczelnym Więź.pl. Poprzednio był redaktorem między innymi w jezuickim „Przeglądzie Powszechnym”, w „Gazecie Wyborczej” pracował w dziale publicystyki oraz w serwisie Wyborcza.pl, był sekretarzem redakcji Culture.pl, wydawcą mobilnego magazynu „W Punkt” oraz PR menadżerem MamPrawoWiedziec.pl, publikował między innymi w Newsweek.pl, „Rzeczpospolitej” i „Tygodniku Powszechnym”.

Druga nowa osoba w zarządzie, Ewa Buczek, pracuje w „Więzi” od dziesięciu lat, od września ubiegłego roku jako sekretarz redakcji kwartalnika. Wcześniej była między innymi sekretarzem think tanku Laboratorium „Więzi” oraz koordynatorką projektów. W kwartalniku „Więź” odpowiada za reporterski dział „Czytanie świata”, publikowała także w „Tygodniku Powszechnym”, „W drodze” i „Kontakcie”.

„Więź” ukazuje się od roku 1958, najpierw jako miesięcznik, obecnie kwartalnik. Jej założycielem i pierwszym naczelnym był Tadeusz Mazowiecki. Wydawca kwartalnika – Towarzystwo „Więź – prowadzi także Wydawnictwo Więź, portal Więź.pl i think tank Laboratorium „Więź”.

Podziel się

Wiadomość