Wiosna 2024, nr 1

Zamów

Prymas Polski: Parafia nie może być gettem

Abp Wojciech Polak podczas konferencji prasowej przed XI Zjazdem Gnieźnieńskim. Warszawa, 11 kwietnia 2018 r. Fot. BP KEP

Parafia nie jest miejscem zamkniętym. Nie jest i nie może być nigdy grupą zadowolonych z siebie ludzi, którzy odgradzają się od innych – mówił dziś abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński był dziś gościem podczas jubileuszu parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Gościnie.

W homilii w trakcie Mszy św. abp Polak przypomniał, że misją parafii jest „niesienie światu nadziei i Bożego zbawienia – bycie znakiem miłości Boga”. – To prawda, że jest to postawa, która wiele kosztuje. To prawda, że często przeraża nas nieunikniona konfrontacja ze światem. Ale i ja za papieżem Franciszkiem pragnąłbym Wam z głębi serca powtórzyć, że rzeczywistość niekiedy mroczna, naznaczona przez zło, może się zmienić, jeśli my pierwsi wniesiemy w nią światło Ewangelii – mówił.

Wesprzyj Więź

– Parafia nie jest miejscem zamkniętym. Nie jest i nie może być nigdy grupą zadowolonych z siebie ludzi, którzy odgradzają się od innych. Nie jest i nie może być gettem – tłumaczył metropolita gnieźnieński.

Dodał, że bardzo potrzeba dziś „światła Ewangelii płynącego z parafialnych wspólnot”. – Potrzeba światła, by oświetlało różne trudne sytuacje w naszych rodzinach i wspólnotach. Potrzeba światła, by nas przemieniało i czyniło odpowiedzialnymi wobec innych – powiedział prymas.

KAI, DJ

Podziel się

Wiadomość